English                                                        Pondelok 02.10.2023, 19:50
BERLINALE
Medzinárodný filmový festival Berlín

61. Berlinale - logo

Slovenská kinematografia na 61. Berlinale

 

akreditácie, uzávierky > 

Slovensko v Berlíne (článok Film.sk)

Už vo štvrtok sa začne 61. Berlinale, ktoré privíta aj filmárov zo Slovenska
(tlačová správa SFÚ, 7. 2. 2011)

V oficiálnom programe Berlinale sa predstavia dva slovenské filmy
(tlačová správa SFÚ, 18. 1. 2011)

 


Nesvadbovo získalo v Berlíne ocenenie

Jeden z dvoch slovenských koprodukčných projektov, ktoré sa nachádzali v sekcii Forum 61. ročníka Berlinale - film Nesvadbovo režisérky Eriky Hníkovej, získal v sobotu 19. 2. neštatutárnu cenu čitateľov denníka Der Tagesspiegel.

|..Viac

Slovenské filmy v oficiálnom programe Berlinale

61.ročník významného medzinárodného filmového festivalu Berlinale je pre Slovensko výnimočný účasťou dvoch slovenských filmov v oficiálnej programovej sekcii festivalu FORUM.

|..Viac

ScripTeast na Berlinale 2011

ScripTeast je dlhoročný program pre skúsených scenáristov zo strednej a východnej Európy, ktorý pozostáva z 3 pevných a 2 online zasadnutí. Zaoberá sa nielen vývojom scenárov ale aj ich propagáciou. Slovenským participantom tento rok je projekt Mesto Otol.

|..Viac

Cinema Total 4

V termíne 12. - 16. februára 2011 sa bude v Collegium Hungaricum Berlin (.CHB) konať podujatie určené producentom, režisérom a hercom pod názvom Cinema Total 4 (CT4).

|..Viac

Rozhovor s režisérkou Zuzanou Liovou

Scenáristka a režisérka. Študovala scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Svoju kariéru začala ako dramaturgička, neskôr nakrútila niekoľko televíznych dokumentárnych filmov a spolupracovala na televíznych seriáloch ako scenáristka. V roku 2005 narkútila svoj prvý celovečerný film pre televízie - Ticho, za ktorý dostala niekoľko ocenení.

|..Viac

Rozhovor s koproducentom Marekom Urbanom

Dokumentarista a producent. Študoval na City University a VŠMU v Bratislave. V roku 2004 založil spoločnosť UN FILM, neskôr v roku 2008 spoločnosť sentimental film.

|..Viac

Stánok Central European Cinema No. 126 na EFM Berlín 2011

Už po šiestykrát bude mať Slovensko svoje zastúpenie aj na Európskom filmovom trhu EFM Berlín. V stánku Slovenska, Českej republiky a Slovinska bude pod spoločnou hlavičkou Central European Cinema v centre filmového trhu Martin-Gropius Bau fungovať informačné a prezentačné centrum k slovenskej kinematografii.

|..Viac

Berlinale - všeobecné informácie

Medzinárodný filmový festival Berlín (Berlinale) patrí k najvýznamnejším a najväčším medzinárodným filmovým podujatiam v Európe. Pre profesionálov je (polo)pracovným sviatkom, pre mnohých dokonca kľúčovým pravocným obdobím prvého štvrťroka. Pre filmových fanúšikov je 11dňovým maratónom kvalitných projekcií prevažne úplne nových filmových diel, či už renomovaných tvorcov alebo menej známych režisérov, ktorých mená sa pravdepodobne práve vďaka účasti na Berlinale stanú známe i širšiemu filmovému publiku.

|..Viac

 


publikované: 07.02.2011
aktualizované: 31.01.2012