English                                                        Nedeľa 30.04.2017, 07:01

Z diania v slovenskej audiovízii

  Visegrad Film Forum 2017
21.04.2017
Už 6. ročník intenzívneho vzdelávacieho a networkingového podujatia Visegrad Film Forum (VFF) sa uskutoční na pôde Vysokej školy múzických umení v Bratislave od 25. do 29. apríla 2017. Program VFF tvoria projekcie vybraných študentských filmov z partnerských filmových škôl, prednášky a prípadové štúdie medzinárodne uznávaných profesionálov a odborné panelové diskusie. Tento rok sa fórum mimoriadne zameria aj na televíznu tvorbu, ktorá sa teší čoraz väčšej popularite a tradičné formáty pomaly nahrádzajú moderné formy distribúcie. Téma je aktuálna aj vzhľadom na stúpajúci trend zahraničnej seriálovej tvorby, ktorá svojou obsahovou, ale aj formálnou stránkou častokrát presahuje kvality filmovej produkcie.
  Slnko v sieti 2017 má svojich držiteľov
07.04.2017
Piatok 7. apríla 2017 sa konalo slávnostné odovzdávanie Národných filmových cien Slnko v sieti za rok 2016, udeľovaných Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou (SFTA). Cenu v kategórii najlepší hraný film si prevzali Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Ondřej Zima a Jan Prušinovský za film Učiteľka (r. Jan Hřebejk), ako najlepší dokumentárny film bola ocenená Para nad riekou (r. Robert Kirchhoff a Filip Remunda), cenu prevzala strihačka filmu Jana Vlčková.
  Týždeň slovenského filmu – Spoznaj slovenský film!
31.03.2017
Už po tretíkrát sa uskutoční bilančná prehliadka Týždeň slovenského filmu. V termíne od 3 .- 9. 4. 2017 si tak budú môcť návštevníci bratislavského kina Lumière pozrieť domácu filmovú tvorbu uvedenú do kín v priebehu uplynulého roka. Súčasťou prehliadky bude aj tento rok odovzdávanie národnej filmovej ceny Slnko v sieti.
  Nominácie na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2017
07.03.2017
Národnú filmovú cenu Slnko v sieti udeľuje Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) od roku 2004. Pôvodne bienále vlani zmenilo svoj štatút a vďaka rastúcemu počtu domácich filmov v kinodistribúcii udeľuje akadémia ceny každoročne. Najviac nominácií sa ušlo koprodukčnej slovensko-českej dráme Učiteľka (r. Jan Hřebejk), ktorá môže získať Slnko v sieti v 13 kategóriách, vrátane najlepšieho hraného filmu. Na päty jej šliape životopisná snímka Masaryk (r. Julius Ševčík), ktorá ovládla odovzdávanie cien Český lev u našich západných susedov, v ktorých koprodukcii film vznikol. O Slnko v sieti sa bude uchádzať v 12 kategóriách.
  Druhý ročník Industry Days je tu!
01.03.2017
Po vlaňajšom úspešnom prvom ročníku platformy Industry Days ((7. – 8. 3. 2017) sme sa v iniciatíve rozhodli pokračovať aj tento rok na 24. ročníku Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest.
Zámerom je vytvoriť prezentačnú platformu pre slovenské filmy a tvorcov, aké existujú popri etablovaných medzinárodných filmových festivaloch v mnohých krajinách, a vytvoriť slovenským filmovým profesionálom priestor na stretnutie s medzinárodnými pozvanými hosťami z rôznych odvetví audiovizuálneho prostredia.

 

 

 


publikované:
aktualizované: 07.12.2013