English                                                        Utorok 06.06.2023, 05:14
BERLINALE
Medzinárodný filmový festival Berlín

Slovenská kinematografia na 71. Berlinale

1. - 5. 3. 2021  online


  

 

 

 New & Upcoming
Slovak Films 2021

Berlinale edition
(katalóg)

 Slovak Films 2020
(katalóg)

 Film.sk
Berlinale Edition 2021
(časopis)

 

Tlačová správa SFÚ (24. 2. 2021)  

  Berlinale Talents: Matúš Krajňák
Berlinale Talents je program určený začínajúcim tvorcom, ktorého zámerom je zviditeľnenie a interdisciplinárna výmena v oblasti filmového priemyslu. Slovenským účastníkom Berlinale Talents 2021 je režisér a producent Matúš Krajňák.
  Berlinale Talents: Barbora Berezňáková
Berlinale Talents je program určený začínajúcim tvorcom, ktorého zámerom je zviditeľnenie a interdisciplinárna výmena v oblasti filmového priemyslu. Slovenským účastníkom Berlinale Talents 2021 je režisérka a producentka Barbora Berezňáková.
  Trhové projekcie EFM 2021
V rámci filmového trhu European Film Market sa tento rok predstaví Krajina ve stínu (r. Bohdan Sláma).
  ScripTeast: Zlatokopka
ScripTeast je celoročný tréningový program navrhnutý pre skúsených scenáristov zo strednej a východnej Európy. Zameriava sa na vývoj scenára, ako aj celkovú prezentáciu filmového projektu a jeho autorov. V aktuálnom ročníku bude Slovensko reprezentovať Teodor Kuhn s pripravovaným projektom Zlatokopka.
  Emerging Producers 2021: Zora Jaurová
Emerging Producers je propagačný a vzdelávací projekt Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, ktorý združuje talentovaných európskych producentov so zameraním na dokumentárne filmy. Nadväzujúc na úspech posledných piatich ročníkov sa program od roku 2017 rozšíril o stretnutie spojené s prezentáciou producentov počas Berlinale. Slovenskou reprezentantkou programu sa tento rok stala Zora Jaurová.
   


ZÁSTUPCOVIA SLOVENSKÉHO FILMOVÉHO ÚSTAVU V BERLÍNE:
Rastislav Steranka | 1. - 5. 3. | rastislav.steranka@sfu.sk  
Kristína Aschenbrennerová  | 1. - 5. 3. | kristina.aschenbrennerova@sfu.sk
Tomáš Hudák | 1. - 5. 3. | tomas.hudak@sfu.sk   
Lea Pagáčová  | 1. - 5. 3. | lea.pagacova@sfu.sk


VIRTUÁLNY STÁNOK CENTRAL EUROPEAN CINEMA

V roku 2021 bude mať Slovenská republika už po šestnásty raz svoje zastúpenie v prezentačnom stánku Central European Cinema na Európskom filmovom trhu (EFM) Berlín 2021, ktorý je súčasťou Berlinale. Už jedenásty rok navštevujeme trh v spolupráci troch krajín: Slovenska, Českej republiky a Slovinska. Prezentáciu slovenskej kinematografie a audiovízie zabezpečuje Slovenský filmový ústav.

V stánku sa budú prezentovať slovenské a koprodukčné filmy, k dispozícii budú presskity, prezentačné katalógy k slovenskej kinematografii, i ďalšie materiály. Stánok poskytne priestor aj pre pracovné stretnutia slovenských filmových profesionálov.

Pri príležitosti EFM Berlín bude predstavený tiež nový koncept katalógov slovenských filmov. Katalóg Slovak Films 2020 obsahuje dlhometrážne a výber krátkych filmov za uplynulý rok, ako aj základného sprievodcu slovenskou kinematografiou pre slovenských i zahraničných filmových profesionálov. Pripravované filmové projekty na rok 2021 (resp. začiatok 2022) nájdete v katalógu New & Upcoming Slovak Films 2021 (Berlinale edition). Publikácie sú súčasťou prezentačných aktivít SFÚ.

Slovenskú účasť na podujatí reflektuje anglické vydanie časopisu Film.sk (Berlinale edition), ktoré tiež hodnotí rok 2020 v slovenskej kinematografii a predstavuje očakávané filmové novinky.

Organizátormi prezentácie slovenskej kinematografie na European Film Market (EFM) v Berlíne sú Slovenský filmový ústav (SFÚ) s podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, organizačná zložka Audiovizuálneho fondu (AVF) Slovenská filmová agentúra (SFA), partnerom je  Slovenský inštitút v Berlíne.

Viac informácií o filmovom trhu: EFM Berlín.


publikované: 24.02.2021
aktualizované: 05.03.2021