English                                                        Pondelok 20.05.2024, 07:45
BERLINALE
Medzinárodný filmový festival Berlín

Slovenská kinematografia na 69. Berlinale

7. - 17. 2. 2019  Berlín | Nemecko


 

What's Slovak in Berlin 2019?

 

Slovenské filmy 18-19
(katalóg na stiahnutie)

Tlačová správa SFÚ (4. 2. 2018)  


Šarkan v sekcii Generation Kplus
30.01.2019
Krátky animovaný film Šarkan režiséra Martina Smatanu sa v svetovej premiére predstaví na 69. ročníku Berlinale v sekcii Generation Kplus.
Rozhovor s Martinom Smatanom
24.01.2019
Rozhovor s režisérom, scenáristom a animátorom filmu Šarkan, Martinom Smatanom.
Trhové projekcie EFM 2019
24.01.2019
V ponuke filmového trhu European Film Market sa tento rok predstaví Ostrým nožom (r. Teodor Kuhn), Domestik (r. Adam Sedlák), Sklenená izba (r. Julius Ševčík) a Môj dedo spadol z Marsu (r. Dražen Žarković, Marina Andree Škop).
ScripTeast: Svetlonoc

ScripTeast je celoročný tréningový program navrhnutý pre skúsených scenáristov zo strednej a východnej Európy. Zameriava sa na vývoj scenára, ako aj celkovú prezentáciu filmového projektu a jeho autorov. V aktuálnom ročníku budú Slovensko reprezentovať Tereza Nvotová a Barbora Námerová s pripravovaným projektom Svetlonoc.
Emerging Producers 2019: Wanda Adamík Hrycová

Emerging Producers je propagačný a vzdelávací projekt Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, ktorý združuje talentovaných európskych producentov so zameraním na dokumentárne filmy. Nadväzujúc na úspech posledných piatich ročníkov sa program od roku 2017 rozšíril o štvordňové stretnutie spojené s prezentáciou producentov počas Berlinale. Slovenským reprezentantom programu sa tento rok stala Wanda Adamík Hrycová, producentka spoločnosti Wandal Production.
Share Your Slate: BFILM

Share Your Slate! je 3-dňové podujatie, ktoré má za úlohu poskytnúť spoločnostiam, ktoré získali podporu MEDIA Slate, možnosť stretnúť sa a rokovať o projektoch s ďalšími takýmito spoločnosťami. Share Your Slate! sa tento rok koná 10. - 12. februára 2019 v MEDIA stánku v Gropius Bau. Slovenským účastníkom je produkčná spoločnosť BFILM.
  

ZÁSTUPCOVIA SLOVENSKÉHO FILMOVÉHO ÚSTAVU V BERLÍNE:

Peter Dubecký | sfu@sfu.sk  
Rastislav Steranka | Feb 7 - 13 | rastislav.steranka@sfu.sk |
Kristína Aschenbrennerová  | Feb 6 - 16  | kristina.aschenbrennerova@sfu.sk
Lea Pagáčová  | Feb 6 - 16  | lea.pagacova@sfu.sk
Vanda Vacvalová (SFI sales) | Feb 7 - 10 | vanda.vacvalova@sfu.sk


STÁNOK CENTRAL EUROPEAN CINEMA č. 111
Aj v roku 2019 bude mať Slovenská republika už po štrnásty raz svoje zastúpenie v prezentačnom stánku Central European Cinema na Európskom filmovom trhu (EFM) Berlín 2019, ktorý je súčasťou Berlinale. Už deviaty rok navštevujeme trh v spolupráci troch krajín: Slovenska, Českej republiky a Slovinska. Prezentáciu slovenskej kinematografie a audiovízie zabezpečuje Slovenský filmový ústav.

V stánku sa budú prezentovať slovenské a koprodukčné filmy, ktoré si zahraniční filmoví profesionáli budú môcť pozrieť na DVD, k dispozícii budú aj zostrihy z pripravovaných filmov, presskity, prezentačné katalógy k slovenskej kinematografii, i ďalšie materiály. Stánok poskytne priestor aj pre pracovné stretnutia slovenských filmových profesionálov.

V rámci EFM Berlín bude predstavený aktualizovaný katalóg Slovak Films 18-19, ktorý každoročne vydáva Slovenský filmový ústav ako základného sprievodcu slovenskou kinematografiou pre slovenských i zahraničných filmových profesionálov.

K slovenskej účasti na podujatí SFÚ vydáva informačný bulletin What´s Slovak in Berlin 2019? (v angličtine), ako aj vydanie časopisu Film.sk v anglickej jazykovej mutácii, v ktorom predstaví výber textov venovaných slovenskej kinematografii a zhodnotí dianie v roku 2018, a tiež predstaví, čo možno očakávať v roku 2019.


Organizátorom prezentácie na EFM Berlín je Slovenský filmový ústav, s podporou Ministerstva kultúry SR.
Partnermi prezentácie sú: Slovenský inštitút v Berlíne, Vinárske závody Château Topoľčianky.

Viac informácií o filmovom trhu: EFM Berlín.publikované: 04.02.2019
aktualizované: 22.02.2019