English                                                        Sobota 22.06.2024, 04:57

Producers on the move


16. - 27. 5. 2007, Cannes

Iniciatíva European Film Promotion zameraná na predstavenie talentovaných producentov členských krajín EFP medzinárodnému filmovému fóru.

 

 

Pokým aktivity European Film Promotion (EFP) na festivale v Berlíne smerujú k propagácii vychádzajúcich európskych hereckých osobností (Shooting Stars), v Cannes sú zamerané na zviditeľnenie najsľubnejších európskych producentov. Producers on the Move bude v Cannes prebiehať po ôsmykrát, v dňoch 16. - 27. 5. 2007. Je potešujúce, že Slovensko bude mať v tomto prestížnom projekte po prvýkrát svojho zástupcu - producenta filmu Rozhovor s nepriateľom Mareka Veselického.

EFP - medzinárodná organizácia zameraná na propagáciu a podporu distribúcie európskej kinematografie uviedla projekt Producers on the Move v Cannes v roku 2000. Počas siedmych ročníkov upozornila filmový svet na  vyše sto nádejných európskych producentov, pomohla im presadiť ich filmové projekty na medzinárodnej scéne. Vďaka iniciatíve Producers on the Move má tento rok 21 vybraných producentov výbornú východiskovú pozíciu pre nadväzovanie kontaktov so svetovými predajcami, prípadne spoločnosťami, ktoré majú záujem spolufinancovať filmové projekty vo vývoji. 

 

Ako "Producers on the Move" funguje?

Členské organizácie EFP nominujú za svoju krajinu jedného mladého producenta, ktorý sa v priebehu posledného roka výraznejšie presadil na domácej scéne. EFP následne na festivale a filmovom trhu v Cannes zabezpečuje:

  • propagáciu a medializáciu producentov a ich dokončených ako i rozpracovaných projektov,
  • vytváranie podmienok jednotlivým producentom na konzultácie a rokovania s prípadnými partnermi - koproducentmi, svetovými predajcami (world sales), distribútormi (formálne i neformálne, spoločné i individuálne stretnutia),
  • "pitching" jednotlivých projektov, ktoré producenti aktuálne pripravujú.

Filmový festival v Cannes spolu s filmovým trhom Marché du Film je všeobecne vnímaný ako jedno z najdôležitejších dejisiek filmového obchodu, miesto, kde sa každý rok stretnú profesionáli  pôsobiaci vo filmovom premysle na celom svete. Projekt Producers on the Move sa vďaka faktu, že v rámci jedného projektu predstavuje najsľubnejšie talenty jednotlivých európskych krajín (členských krajín EFP), stáva  atraktívny pre spoločnosti, ktoré v Cannes hľadajú projekty pre koprodukciu, filmové tituly pre distribúciu, svetový predaj. Producers on the Move na jednej strane uľahčuje spoločnostiam objaviť "novú krv" filmového priemyslu, na strane druhej poskytuje mladým producentom exkluzívny priestor pre prezentáciu svojej práce. 

tlačová správa EFP »» (web EFP, anglicky)
21 producentov v Producers on the Move »» (web EFP, anglicky)
Profil Marek Veselického na stránke EFP »» (anglicky)


Súvisiace odkazy v rámci stránky AIC:
Festival Cannes 2007
Filmový trh v Cannes
EFP

Linky na oficiálne stránky:
MFF Cannes - www.festival-cannes.org
Filmový trh Marché du Film - www.marchedufilm.com
EFP - www.efp-online.com

Iniciatíva podpory začínajúcich producentov je financovaná vďaka programu MEDIA, členskými krajinami EFP a sponzormi.

publikované: 29.04.2007
aktualizované: 08.12.2013