English                                                        Utorok 17.09.2019, 21:49

Filmové ceny Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Slnko sieti za rok 2006 a 2007 boli slávnostne udelené 19. apríla 2008 v historickej budove Slovenského národného divadla. Večer patril predovšetkým filmu Juraja Nvotu Muzika, ktorý získal deväť ocenení.

 

► Zoznam nominácií a ocenení podľa kategórií ► 

▼ zoznam nominácií a ocenenií podľa filmov ▼

 

  Ekomorfóza (r. František Jurišič)
- nominácia: Najlepší animovaný film
  Grbavica (r. Jasmila Žbanić, 2007)
Najlepší zahraničný film
Iné svety (r. Marko Škop)
Najlepší dokumentárny film
- nominácia: Najlepší kameramanský výkon - Ján Meliš
- nominácia: Najlepší filmový strih- František Krähenbiel  
 

Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy (r. Martin Šulík)
Najlepší kameramanský výkon - Richard Krivda
- nominácia: Najlepší dokumentárny film
- nominácia: Najlepší scenár - Rudolf Urc, Ingrid Mayerová, Martin Šulík
- nominácia: Najlepší filmový strih - Alena Spustová
- nominácia: Najlepšia filmová réžia  - Martin Šulík


Muzika  (r. Juraj Nvota)
Najlepší celovečerný film- producer Marián Urban
Najlepšia filmová réžia - Juraj Nvota

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe - Ľuboš Kostelný
Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Jana Oľhová
Najlepší scenár - Ondrej Šulaj
Najlepší filmový strih - Alois Fišárek
Najlepší filmový zvuk - Tom Korr
Najlepšia pôvodná filmová hudba - Róbert Mankovecký
Najlepší výtvarný počin - Mona Hafsahl, Peter Čanecký, Juraj Steiner, Emil Drličiak
- nominácia za Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Táňa Pauhofová
- nominácia: Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Dorota Nvotová
- nominácia: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Marek Geišberg
- nominácia: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Marián Geišberg
- nominácia: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Petra Polnišová

  Návrat bocianov (r. Martin Repka)  
- nominácia: Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe - Lukáš Latinák
- nominácia: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Zuzana Mauréry
- nominácia: Najlepší kameramanský výkon - Miro Gábor
  Obsluhoval jsem anglického krále (r. Jiří Menzel)
Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Martin Huba
- nominácia: Najlepší celovečerný film
- nominácia: Najlepšia filmová réžia- Jiří Menzel
- nominácia: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Marián Labuda
- nominácia: Najlepší výtvarný počin - Milan Čorba
  Pik a Nik (r. Martin Snopek)
- nominácia: Najlepší animovaný film
  Polčas rozpadu (r. Vlado Fischer)
- nominácia: Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Táňa Pauhofová
- nominácia: Najlepší kameramanský výkon - Ivan Finta
- nominácia: Najlepší filmový zvuk - František Hammerschmiedt, Ľubomír Novota
- nominácia: Najlepšia pôvodná filmová hudba - Oskar Rózsa
  Štyri / Four (d. Ivana Šebestová)
Najlepší animovaný film
Tajnosti (r. Alice Nellis)
Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Iva Bittová
- nominácia: Najlepší celovečerný film
- nominácia: Najlepší scenár - Alice Nellis
- nominácia: Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe - Karel Roden
- nominácia: Najlepšia pôvodná filmová hudba - Buty
- nominácia: Najlepší filmový zvuk - Viktor Ekrt, Marek Hart
- nominácia: Najlepší výtvarný počin - Katarína Hollá, Petr Fořt
  Tepuy - cesta do hlbín zeme / Tepuy (r. Pavol Barabáš)
- nominácia: Najlepší dokumentárny film
  Volver (r. Pedro Almodóvar, 2006)
- nominácia: Najlepší zahraničný film 
  Vratné láhve (r. Jan Svěrák, 2007) 
- nominácia: Najlepší zahraničný film 

 

zdroj: tlačová správa SFTA (www.sfta.sk, www.slnkovsieti.sk )
publikované: 20. 4. 2008


publikované: 20.04.2008
aktualizované: 16.12.2010