English                                                        Utorok 20.08.2019, 07:13

Slnko v sieti za rok 2006 a 2007

Filmové ceny Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Slnko sieti za rok 2006 a 2007 boli slávnostne udelené 19. apríla 2008 v historickej budove Slovenského národného divadla. Večer patril predovšetkým filmu Juraja Nvotu Muzika, ktorý získal deväť ocenení.

 

► zoznam nominácií a ocenení podľa filmov ► 

▼ Zoznam nominácií a ocenení ▼

 

Najlepší celovečerný film

Muzika (producent: Marián Urban)    
Obsluhoval jsem anglického krále (slovenský koproducent: Ľuba Féglová)   
Tajnosti (slovenský koproducent Martin Šulík)   

 


Najlepší dokumentárny film

Iné svety (r. Marko Škop)   
Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy (r. Martin Šulík)   
Tepuy - cesta do hlbín zeme (r. Pavol Barabáš)   

 


Najlepší animovaný film

Štyri (r. Ivana Šebestová)
Ekomorfóza (r. František Jurišič)
Pik a Nik (r. Martin Snopek)

 


Najlepší zahraničný film

Grbavica (r. Jasmila Žbanić, 2007)
Volver (r. Pedro Almodóvar, 2006)
Vratné láhve (r. Jan Svěrák, 2007) 

 


Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe

Ľuboš Kostelný (Muzika)
Lukáš Latinák (Návrat bocianov)
Karel Roden (Tajnosti )

 


Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe

Iva Bittová (Tajnosti)
Dorota Nvotová (Muzika)
Táňa Pauhofová (Muzika)
Táňa Pauhofová (Polčas rozpadu)



Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Martin Huba (Obsluhoval jsem anglického krále)
Marek Geišberg (Muzika)
Marián Geišberg (Muzika)
Marián Labuda (Obsluhoval jsem anglického krále)



Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Jana Oľhová (Muzika)
Petra Polnišová (Muzika)
Zuzana Mauréry (Návrat bocianov)

 


Najlepší scenár

Ondrej Šulaj (Muzika)
Alice Nellis (Tajnosti)
Rudolf Urc, Ingrid Mayerová, Martin Šulík (Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy)

 


Najlepší kameramanský výkon

Richard Krivda (Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy)
Ivan Finta (Polčas rozpadu)
Ján Meliš (Iné svety)
Miro Gábor (Návrat Bocianov)

Najlepší filmový strih

Alois Fišárek (Muzika)
František Krähenbiel (Iné svety)
Alena Spustová (Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy)

 


Najlepší filmový zvuk

Tom Korr (Muzika)
Viktor Ekrt, Marek Hart (Tajnosti)
František Hammerschmiedt, Ľubomír Novota (Polčas rozpadu)

 


Najlepšia pôvodná filmová hudba

Róbert Mankovecký (Muzika)
Buty (Tajnosti)
Oskar Rózsa (Polčas rozpadu)

 


Najlepší výtvarný počin

Mona Hafsahl, Peter Čanecký, Juraj Steiner, Emil Drličiak (Muzika)
Katarína Hollá, Petr Fořt (Tajnosti)
Milan Čorba (Obsluhoval jsem anglického krále)

 


Najlepšia filmová réžia

Juraj Nvota (Muzika)
Jirí Menzel (Obsluhoval jsem anglického krále)
Martin Šulík (Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy)

 

zdroj: tlačová správa SFTA, www.slnkovsieti.sk
publikované: 20.4.2008

 

publikované:
aktualizované: 22.04.2008