English                                                        Nedeľa 28.05.2023, 15:13

Slovensko ako partnerská krajina na CineLink Industry Days 2016

Už v pondelok, 15. 8. 2016 odštartuje v rámci 22. ročníka filmového festivalu v Sarajeve, najvýznamnejšieho medzinárodného filmového festivalu v regióne južnej a juhovýchodnej Európy, koprodukčná platforma CineLink Industry Days. Slovensko spolu s Českou republikou sú partnerskými krajinami tohto etablovaného podujatia a v Sarajeve sa predstavia v širokom zastúpení vybraných delegátov z oboch krajín.

Cieľom partnerstva je prezentácia slovenskej audiovizuálnej kultúry a priemyslu, nadviazanie užšej spolupráce s partnermi z južnej a juhovýchodnej Európy i v širšom medzinárodnom kontexte, ako aj snaha preniknúť na filmový trh v regióne. Slovenský filmový ústav, ktorý zabezpečuje koordináciu slovenskej účasti na podujatí, je dlhoročným partnerom MFF Sarajevo a projekt nadväzuje na doterajšiu spoluprácu.

Na podujatí budú slovenské audiovizuálne prostredie reprezentovať slovenskí filmoví producenti Marko Škop (ARTILERIA), Peter Badač (BFILM), Katarína Krnáčová (SiLVERaRT), Jakub Viktorín (nutprodukcia a Visegrad Film Forum) či Juraj a Danuta Krasnohorskí (Artichoke), ktorí odprezentujú aj svoj koprodukčný krátky animovaný film Superbia (r. Luca Tóth) zaradený do súťažného programu festivalu – sekcia Short Film Competition.
Medzi hosťami CineLinku za Slovensko budú aj zástupcovia televíznych vysielateľov Monika Mikušová (RTVS) a Stano Dančiak (Markíza), Eva Križková, predstaviteľka nezávislej artovej distribučnej spoločnosti Filmtopia, a filmová teoretička a odborníčka na slovenskú a balkánsku kinematografiu Jana Dudková.

Do programu festivalu je zaradený aj česko-slovensko-bulharský film Ani ve snu! režiséra Petra Oukropca, ktorý bude uvedený v sekcii Teen Arena.

Prezentáciu Slovenskej republiky na platforme a koprodukčnom trhu CineLink pri 22. MFF Sarajevo zabezpečuje Slovenský filmový ústav (SFÚ), partnerom prezentácie je Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí – Zastupiteľský úrad SR v Bosne a Hercegovine.

Newsletter: What´s Slovak in Sarajevo (na stiahnutie)

viac informácii nájdete na:
www.sff.ba
http://www.sff.ba/en/page/partner-country-2016
http://www.sff.ba/en/page/partner-country-delegates

oficiálne materiály na stiahnutie: http://www.sff.ba/en/page/programme-publications-industry-2016 

 

publikované: 10.08.2016
aktualizované: 24.08.2016