English                                                        Sobota 22.06.2024, 04:44
BERLINALE
Medzinárodný filmový festival Berlín

Slovenská kinematografia na 66. Berlinale

11. - 21. 2. 2016 / Berlín / Nemecko

What's
Slovak
in
Berlin
2016

(newsletter
v angličtine
v na stiahnutie)
Slovenské
filmy 15-16


(katalóg
na stiahnutie)
Tlačová správa SFÚ / 5. 2. 2016

ZÁSTUPCOVIA SLOVENSKÉHO FILMOVÉHO ÚSTAVU V BERLÍNE:

Peter Dubecký | Feb 11–16 | sfu@sfu.sk |
Alexandra Strelková | Feb 11–18 | alexandra.strelkova@sfu.sk |
Kristína Aschenbrennerová | Feb 11–20 | kristina.aschenbrennerova@sfu.sk |
Soňa Balážová | Feb 13–20 | sona.balazova@sfu.sk

Ja, Olga Hepnarová v sekcii Panorama

Celovečerný hraný debut českých tvorcov Petra Kazdu a Tomáša Weinreba Ja, Olga Hepnarová (CZ, PL, SK, FR) bude v svetovej premiére uvedený na Berlinale 2016 v sekcii Panorama dokonca ako jej otvárací film.
Ani ve snu! v sekcii Generation 14plus

Česko-slovenský koprodukčný film Petra Oukropca Ani ve snu! sa v svetovej premiére predstaví na Berlinale 2016 v sekcii Generation 14plus.
Trhové projekcie EFM 2016

V ponuke filmového trhu European Film Market sú tento rok štyri slovenské a koprodukčné filmy: Eva Nová, Rodinný film, Ja, Olga Hepnrová a Ani ve snu!.
Berlinale Talents: Diana Fabiánová

Slovenskou účastníčkou Berlinale Talents 2016 je režisérka, scenáristka a producentka Diana Fabiánová.
Share Your Slate!

V rámci prezentácie projektov podporených z programu Kreatívna Európa Media Slate bude predstavený aj projekt spoločnosti TRIGON PRODUCTION Fotograf Bealtes režiséra Petra Hledíka.
ScripTeast: Samko Tále: Kniha o cintoríne

V aktuálnom ročníku medzinárodného workshopu ScripTeast zastupujú Slovensko scenáristi Michal Kollár a Tereza Oľhová so scenárom/projektom filmu Samko Tále: Kniha o cintoríne.
Sedem zhavranelých bratov nominovaných na cenu ECFA

Úspešný film pre deti a mládež Sedem zhavranelých bratov (SK, CZ) režisérky Alice Nellis súťaží o cenu za najlepší európsky film pre deti a mládež roku 2015. Odovzdávanie sa bude konať 13. februára 2016 počas Berlinale 2016 . Vyhlasovateľom súťaže je ECFA – Asociácia európskych filmov pre deti.
   
STÁNOK CENTRAL EUROPEAN CINEMA Č. 139
Aj v roku 2016 bude mať Slovenská republika už po jedenásty raz svoje zastúpenie v prezentačnom stánku Central European Cinema na Európskom filmovom trhu (EFM) Berlín 2016, ktorý je súčasťou Berlinale. Už šiesty rok navštevujeme trh v spolupráci troch krajín: Slovenska, Českej republiky a Slovinska. Prezentáciu slovenskej kinematografie a audiovízie zabezpečuje Slovenský filmový ústav.

V stánku sa budú prezentovať slovenské a koprodukčné filmy, ktoré si zahraniční filmoví profesionáli budú môcť pozrieť na DVD, k dispozícii budú aj zostrihy z pripravovaných filmov, presskity, prezentačné katalógy k slovenskej kinematografii, i ďalšie materiály. Stánok poskytne priestor aj pre pracovné stretnutia slovenských filmových profesionálov.

V rámci EFM Berlín bude predstavený aktualizovaný katalóg Slovak Films 15-16, ktorý každoročne vydáva Slovenský filmový ústav ako základného sprievodcu slovenskou kinematografiou pre slovenských i zahraničných filmových profesionálov.

K slovenskej účasti na podujatí SFÚ vydáva informačný bulletin What´s Slovak in Berlin 2016 (v angličtine), ako aj vydanie časopisu Film.sk v anglickej jazykovej mutácii, v ktorom predstaví výber textov venovaných slovenskej kinematografii a zhodnotí dianie v roku 2015, a tiež predstaví, čo možno očakávať v roku 2016.Organizátorom prezentácie na EFM Berlín je Slovenský filmový ústav, s podporou Ministerstva kultúry SR.
Partnermi prezentácie sú: Slovenský inštitút v Berlíne, Vinárske závody Château Topoľčianky.

Viac informácií o filmovom trhu: EFM Berlín.

publikované: 05.02.2016
aktualizované: 09.02.2016