English                                                        Pondelok 17.06.2024, 14:51

Nesvadbovo zbiera ocenenia

Koprodukčný česko-slovenský dokument Eriky Hníkovej Nesvadbovo získal v posledných týždňoch dve ceny a pokračuje vo svojich distribučných úspechoch.

Na 5. ročníku filmového festivalu Vukovar v Chorvátsku získal film o východoslovenskom starostovi a jeho snahe zdvihnúť natalitu v obci ocenenie pre Najlepší dokumentárny film. Na domácom festivale MFF Cinematik, ktorý sa konal v Piešťanoch už po šiestykrát, dostal opäť cenu Film Europe Award za najlepší dokumentárny film.

Režisérka filmu Erika Hníková bola v auguste v Londýne hosťom relácie "The Fabulous Picture Show", ktorý sa vysielal v termíne 16. - 19. 9. a je prístupná on-line na webstránke televízie. Princípom relácie je uzavretá projekcia pre pozvaných divákov, po ktorej nasleduje diskusia s tvorcom, ktorá je vysielaná spoločne s ukážkami filmu. Od jej vzniku sa jej zúčastnilo viac než 90 filmových tvorcov - napríklad Oliver Stone, David Frost či Terry Gilliam.

Film bol počas leta taktiež súčasťou programov festivalov v Austrálii, Mexiku, USA, Uruguaji a čoskoro ho môžu uvidieť aj festivaloví návštevníci v Belgicku, Luxembursku a opäť USA a Austrálii.

Po poľskej distribúcii bude film vysielaný vo fínskej televízii YLE v októbri.

Viac informácii na:
http://www.nesvatbov.cz/
http://www.vukovarfilmfestival.com/
http://www.cinematik.sk/
http://www.aljazeera.net/
http://www.yle.fi/

Súvisiace AIC správy:
Začína sa Cinematik - aj so slovenskými filmami 
37. LFŠ Uherské Hradiště opäť so slovenskou účasťou 
Slovenské filmy v ďalších sekciách 46. MFF Karlovy Vary
Nesvadbovo získalo v Berlíne ocenenie

publikované: 19.09.2011
aktualizované: 19.09.2011