English                                                        Nedeľa 27.05.2018, 05:14

Fest Anča po desiaty raz!

Už po desiaty raz sa v Žiline začína Medzinárodný filmový festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý potrvá od štvrtka 29. júna až do nedele 2. júla 2017.

V súťažných i sprievodných sekciách sa predstaví výber z najlepších animovaných filmov z celého sveta so špeciálnym fokusom na maďarskú animáciu. Popri bohatom filmovom programe Fest Anča pokračuje aj pestrej ponuke Industry Days a Celodenného workshopu s Barry Purvesom, prednášok a masterclassov, workshopov a ďalších sprievodných podujatiach, vašej pozornosti by nemali uniknúť ani Game Days a Game Days Pitching Session.

Z troch súťažných sekcií Medzinárodná súťaž krátkych filmov, Medzinárodná súťaž videoklipov a Medzinárodná súťaž filmov pre deti má slovenský film zastúpenie v dvoch. O cenu Anča Slovak Award, respektíve aj o Anča Student Award sa v Medzinárodnej súťaži krátkych filmov bude uchádzať Chilli, r. Martina Mikušová a o Anča Kids΄ Award v Medzinárodnej súťaži filmov pre deti zasúťaží epizóda zo seriálu Drobci Drobci - Výlet, r. Vanda Raymanová.

Chilli a Drobci – Výlet sa premietajú tiež v nesúťažnej SK sekciiPanoráme slovenských filmov, a to spolu s ďalšími desiatimi filmami: Automatina, r. Agata Bolaňosová, Skáčem, r. Peter Martinka, Krv ako hustá tečie voda, r. Marián Vredík, Projekt výroby stavieb, r. Pavol Bláha, ktorý je tiež zaradený do výberu Anička v Mordore, Jahodové dni, r. Eva Sekerešová, 400 Špendlíkov, r. Zden Hlinka, Cudzinec, r. Peter Cabarka, Tutti, r. Marek Jasoň, ktorý bude odpremietaný aj v rámci Extrémne krátkej sekcie extrémne krátkych filmov, V tom šírom poli, r. Andrej Kolenčík a napokon Solar Box, r. Lukáš Sigmund. Sekcia Anička v krajine zázrakov predstaví Tenisky, r. Stanislav Bandúr.

Fest Anča venuje osobitnú sekciu kľúčovej osobnosti slovenského animovaného filmu, dramaturgovi, dokumentaristovi a pedagógovi Rudolfovi Urcovi. V jej rámci predstaví filmy GEN Rudo Urc očami Martina Šulíka, r. Martin Šulík, Prvá trieda, r. Rudolf Urc, Dada, dodo a vajíčka, r. Rudolf Urc, Dada, dodo a zajace, r. Rudolf Urc, Stolček, r. Ondrej Slivka a Rudolf Urc, Zem, r. Viktor Kubal, Selekcia, r. Viktor Kubal, Idol, r. Viktor Kubal, Obyčajný príbeh, r. Zlatica Vejchodská, Tajomstvá filmového triku, r. Rudolf Urc a Marek Urban, a Čas hľadania, čas nádejí, r. Rudolf Urc a Marek Urban.

Na sobotu 1. júla Fest Anča zaradila do programu špeciálne uvedenie celovečerného filmu Viktora Kubala Zbojník Jurko so živou hudbou Mareka Piačeka.


Kompletný program festivalu nájdete TU.

Súvisiace správy AIC:

Fest Anča 2016
Fest Anča 2015
Fest Anča 2015 - industry
Fest Anča 2014
Fest Anča 2014 - pitching fórum

 

 

 

 

 

 

 


publikované: 27.06.2017
aktualizované: 30.06.2017