English                                                        Utorok 23.07.2024, 14:39

Celovečerný hraný debut Jara Vojteka Deti bol jediným slovenským zástupcom v programe 5.ročníka MFF Peking (16. - 24. 4. 2115). V súťaži, ktorú zostavil medzinárodný tím selektorov na čele so známym producentom a festivalovým riaditeľom Marcom Müllerom, ktorý na MFF Peking pôsobí ako hlavný umelecký poradca, sa o desať hlavných festivalových ocenení Tiantan uchádzalo 16 filmov z celého sveta.

Porota zložená s významných medzinárodných osobností filmu ako napr. Luc Besson (predseda poroty), Kim Ki-duk, Fernando Meirelles, či Fiodor Bondarčuk sa rozhodla tri ceny Tiantan udeliť práve filmu Deti: za najlepší scenár (Marek Leščák), najlepšiu kameru (Tomáš Stanek) a najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe (Éva Bandor).

Film Deti (SR, ČR 2014) vstúpil do slovenských kín na jeseň 2014, v rámci Projektu 100, uvedený bol aj v českej kinodistribúcii v rámci projektu Súčasný slovenský film spoločnosti Artcam. V Pekingu uvedený v medzinárodnej premiére. Najbližšie bude uvedený na dvoch poduajtiach v Českej republike: v súťaži celovečerných hraných filmov na Finále Plzeň a tiež v programe prehliakdy Kino na hranici.

Aktuálne je v slovenskej kinodistribúcii uvádzaný aj ďalší nový Vojtekov film, Tak ďaleko, tak blízko, dokumentárny film z prostredia rodín s autistickými deťmi, ktorý odhaľuje každodennú náročnosť života s nimi.

Viac informácií:

Tlačová správa MPhlims

Film Deti: www.filmdeti.sk
MFF Peking: www.bjiff.com
Mphilms: www.mphilms.sk

Súvisiace správy:
28. Finále Plzeň opäť so slovenskými filmami
Film Deti režiséra Jara Vojteka bude súťažiť v Pekingu


publikované: 24.04.2015
aktualizované: 08.05.2015