English                                                        Streda 10.06.2026, 05:24

Slovenská kinematografia a MFF Cannes 2007


www.festival-cannes.orgJubilejný 60. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cannes sa bude konať v dňoch 16. až 27. mája 2007. Prinášame odpovede na otázku, akým spôsobom "zasiahne" slovenská kinematografia do jeho diania.

 

Zuzana Liová získala Cenu Krzysztofa Kieślowského

24.05.2007

Dňa 22. mája 2007 sa skončil 1. ročník celoročného tréningového programu pre mladých scenáristov strednej a východnej Európy - ScripTeast slávnostným odovzdaním Ceny Krzysztofa Kieślowského. Ocenenie z rúk francúzskej herečky Irène Jacob prevzala slovenská scenáristka Zuzana Liová za svoj nový scenár Dom / The House. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehlo na pôde filmového trhu v Cannes, v priestoroch poľského pavilónu - TVP Pavilion. Scenár Zuzany Liovej bol vybraný spomedzi dvanástich scenáristických projektov, ktoré boli akceptované do finále programu ScripTeast.

|..Viac

Producers on the move

29.04.2007

Pokým aktivity EFP na festivale v Berlíne vďaka projektu Shooting Stars smerujú k propagácii vychádzajúcich európskych hereckých osobností, v Cannes sú zamerané na zviditeľnenie najsľubnejších európskych producentov. Producers on the Move bude v Cannes prebiehať po ôsmykrát, v dňoch 16. - 27. 5. 2007. Je potešujúce, že Slovensko bude mať v tomto prestížnom projekte po prvýkrát svojho zástupcu - producenta filmu Rozhovor s nepriateľom Mareka Veselického.

|..Viac

Slovensko na filmovom trhu v Cannes

17.04.2007

Slovenský filmový ústav a Asociácia slovenských producentov v audiovízii pripravuje aj tento rok prezentáciu slovenskej kinematografie na Medzinárodnom filmovom festivale Cannes. Pavilón č. 103 (Village International) bude na filmovom trhu v Cannes spoločným prezentačným priestorom Slovenska a Českej republiky. Umožňuje slovenským spoločnostiam pôsobiacim v audiovízii prezentovať svoje filmové projekty, prípadne ďalšie aktivity na jednom z najprestížnejších medzinárodných filmových podujatí.

|..Viac

publikované: 29.04.2007
aktualizované: 25.03.2008