English                                                        Streda 22.05.2024, 22:26

Slovenská kinematografia na 41. MFF Karlovy Vary

filmy

Pravdepodobne jeden z najpríjemnejších a najprístupnejších európskych filmových festivalov kategórie A sa začal 30. júna a potrvá do 8. júla 2006. Medzi devätnástimi snímkami v súťažnej sekcii dokumentárnych filmov figuruje aj slovenský zástupca, film Iné svety Marka Škopa.

Ďalšie tri filmy so slovenským zastúpením - Signum Laudis, Šílení a Mesto lietajúcich slov budú uvedené v rámci informatívnych nesúťažných sekcií.

priateľské stretnutie

priaznivcov slovenskej kinematografie sa podobne ako minulý rok uskutoční vďaka Slovenskému filmovému ústavu, a to 5. júla na terase hotela Thermal. Ide o ojedinelú príležitosť stretnúť sa so zástupcami rôznych medzinárodných organizácií, filmových festivalov, médií, tvorcami prezentovaných filmov, priateľmi…

Docu Talents From East

je projekt zameraný na prezentáciu východoeurópskych dokumentárnych filmov, ktoré by sa mali dostať do kinodistribúcie a do programu medzinárodných festivalov v rokoch 2006 – 2007. Na Docu Talents from East sa dňa 5. júla 2006 predstaví aj mladý slovenský dokumentarista Juraj Lehotský so svojím projektom filmu Hľadanie z producentskej spoločnosti Artileria. Okrem slovenského zástupcu sa projektu zúčastnia aj režiséri Leszek Dawid (Poľsko), Atanas Georgiev (Macedónsko), Lucie Králová (Česká republika), Peteris Krilovs (Lotyšsko), Róbert Lakatos (Maďarsko), Sergei Loznica (Rusko), Andrey Paounov (Bulharsko) a Karel Vachek (Česká republika).

Tlačová správa (doc, slov, 50kB)

publikované: 04.07.2006
aktualizované: 27.09.2006