English                                                        Sobota 02.12.2023, 16:13

Future Frames na MFF Karlove Vary aj so slovenskou účasťou

V rámci jubilejného 50. ročníka MFF Karlove Vary (3. - 11. 7. 2015) sa predstaví nový program Future Frames: Ten new filmmakers to follow. Vznikol v spolupráci medzinárodnej organizácie European Film Promotion a festivalu, a zameria sa na prezentáciu nových talentov - na študentov filmových škôl a ich tvorbu. Do výberu desiatich mladých režisérov z 26 nominovaných študentov filmových škôl členských krajín EFP sa dostala aj slovenská študentka Martina Buchelová (VŠMU Bratislava) so svojím filmom Zelená vlna.

V novom programe počas troch festivalových dní - 5. až 7. júla 2015 - dostanú vybraní mladí režiséri a ich študentské či absolventské filmy priestor v rámci samostatnej festivalovej sekcie, je pre nich pripravený aj sprievodný program, master-classy, a oboznámia sa aj s programom Industry Days na festivale. Všetky filmy budú na festivale uvedené v českej premiére.

Mladých a nádejných filmárov vyberalo programové oddelenie festivalu z nominácií od členov European Film Promotion. Martinu Buchelovú a titul Zelená vlna nominoval Slovenský filmový ústav v spolupráci s VŠMU.

V desiatke mladých talentov prvého ročníka projektu sú okrem Slovenska zastúpení tvorcovia z krajín: Belgicko (nominácia od Flanders Image), Česká republika, Grécko, Írsko, Maďarsko, Nórsko, Rakúsko, Švédsko a Švajčiarsko.

Program Future Frames nahradí v programe festivalu doterajší projekt Variety Critics´ Choice: Europe now!, ktorý European Film Promotion v spolupráci s MFF Karlove Vary a Variety organizoval 18 rokov a zameriaval sa na prvé a druhé filmy režisérov. Future Frames je iniciatívou European Film Promotion a MFF Karlove Vary, realizuje sa s podporou z programu Kreatívna Európa – Media a jednotlivých členských organizácii EFP.


   

Zelená vlna
hraný, SK 2014, 12 min
scenár a réžia: Martina Buchelová
hrajú: Martina Sľúková, Tomáš Čársky, Emil Lehota
výroba: FTF VŠMU

Obraz prepracovanej ženy žijúcej osamote s jej malým synom a otcom na dôchodku. Neustále bojuje s každodennými problémami až kým nad ňou nevyhrá fantázia. Alebo nie?


     
    Martina Buchelová (*1988)
študentka 3. ročníka Ateliéru televíznej a filmovej réžie Filmovej a televznej fakulty VŠMU v Bratislave. Momentálne pripravuje svoj bakalársky film.

Školské projekty:
2014: Zelená vlna
2014: Vezmi mi ju domov
2012: Ako pelendreky

Viac informácií na:
www.efp-online.com
www.kviff.com

 

 

 

publikované: 28.04.2015
aktualizované: 28.04.2015