English                                                        Piatok 12.04.2024, 19:39

Slovenské filmy vo francúzskom Les Arcs

3. ročník festivalu európskych filmov Festival de Cinéma Européen des Arcs sa bude konať v termíne 10. - 17. decembra v lyžiarskom stredisku Bourg-Saint-Maurice / Les Arcs vo Francúzsku. V programe festivalu sa tento rok objavili dva slovenské filmy - v jeho festivalovej časti, ako aj v časti venovanej filmovým profesionálom.

V hlavnej súťaži festivalu bude o Krištáľový šíp súťažiť víťazný film z Karlových Varov Cigán (SK-CZ, 2011) Martina Šulíka. V sekcii sa nachádza spolu s ďalšími 11 filmami.

Festival takisto tento rok rozšíril aj podujatia pre profesionálov - popri koprodukčnom trhu Arc 1950 Coproduction Village predstavil  prvýkrát aj prezentáciu projektov v postprodukcii Work in Progress. Medzi sedem projektov renomovaných režisérov akými sú Baltasar Kormakur alebo Szabolcs Hajdu sa zaradil aj pripravovaný celovečerný debut režiséra Mátyása Priklera Ďakujem, dobre. Rovnomenný krátky film režiséra bol vybraný do sekcie La Cinéfondation na MFF Cannes v roku 2010.

V minulosti sa koprodukčného trhu Arc 1950 Coproduction Village zúčastnil slovenský režisér a producent Juraj Krasnohorský so svojim projektom Nebo pre diabla.

HLAVNÝ PROGRAM FESTIVALU
         
HLAVNÁ SÚŤAŽ     CIGÁN
SK / CZ - 107 min. - 2011 - hraný
réžia: Martin Šulík
         
        PROJEKCIE

TBA
         
INDUSTRY PROGRAM FESTIVALU
       
WORK IN PROGRESS   ĎAKUJEM, DOBRE 
réžia: Mátyás Prikler
produkcia: MPhilms (SK)
         

Viac informácii na:
www.lesarcs-filmfest.com
www.mphilm.sk

 

publikované: 25.11.2011
aktualizované: 29.11.2011