English                                                        Utorok 16.10.2018, 06:15

Slovenská kinematografia na Filmovom festivale Cottbus

Nemecký Filmový festival Cottbus, ktorý sa sústredí na kinematografiu východnej a strednej Európy uvedie na svojom 27. ročníku (7. – 12. 11. 2017) až sedem slovenských filmov.

O hlavnú cenu v súťaži celovečerných hraných filmov (Feature Film Competition) budú bojovať komerčne úspešný film Čiara (r. Peter Bebjak), vo svetovej premiére uvedený na MFF Karlove Vary, a snímka Out (r. Gyӧrgy Kristóf).

V súťaži krátkych filmov (Short Feature Competition) sa predstaví študentský film Atlantída, 2003 (r. Michal Blaško), ktorý mal, rovnako ako Out, svetovú premiéru na tohtoročnom MFF Cannes.

Troj-národná súťaž pre mladých divákov (U18 Youth Film Competition) zaradila snímku Nina (r. Juraj Lehotský), o ktorej osude bude rozhodovať porota zložená z českých, poľských a nemeckých študentov.

Sekcia Špeciál (Special) má tento ročník podtitul Bratský bozk (Fraternal Kiss) a je venovaná stému výročiu Októbrovej revolúcie. Sekcia predstaví film režiséra československej novej vlny Jana Němca Vlk z Královských Vinohrad. Medzi najväčšie národné hity (National Hits) bol vybraný politický triler Únos (r. Mariana Čengel Solčanská).

Detské publikum bude môcť v Cottbuse uvidieť vďaka sekcii Detský film (Children´s Film) rozprávku Anjel Pána 2 (r. Jiří Strach).

 

Dlhometrážne filmy v databáze AIC:

Anjel Pána 2 (r. Jiří Strach): http://www.aic.sk/slovak-films/21407.html

Čiara (r. Peter Bebjak): http://www.aic.sk/slovak-films/16796.html

Únos (r. Mariana Čengel Solčanská): http://www.aic.sk/slovak-films/16788.html

Nina (r. Juraj Lehotský): http://www.aic.sk/slovak-films/16792.html

Únos (r. Mariana Čengel Solčanská): http://www.aic.sk/slovak-films/16768.html

Vlk z Královských Vinohrad (r. Jan Němec): http://www.aic.sk/slovak-films/19830.html

 

Web:

http://www.filmfestivalcottbus.de/en/

Súvisiace AIC správy:
Slovenské filmy na FF Cottbus 2016

publikované: 07.11.2017
aktualizované: 09.11.2017