English                                                        Pondelok 02.10.2023, 19:54

MFF Sofia aj so slovenskou účasťou

15. ročník MFF Sofia v Bulharsku, ktorý sa koná 4. – 13. 3. 2011, prinesie slovenskú kinematografiu v podobe dvoch krátkych filmov a projektu zaradenom v Sofia Meetings. Festival si dáva za cieľ prinášať významné a inovatívne filmové diela svetovej produkcie domácemu divákovi, ako aj oboznamovať medzinárodné publikum s lokálnou tvorbou. Organizátori sa taktiež snažia podporiť budovanie spolupráce medzi domácimi a medzinárodnými filmármi.

Dva krátke slovenské filmy – Ďakujem, dobre (r. Mátyás Priker, 2009) a Kamene (r. Katarína Kerekesová, 2010) sú zaradené do sekcie Festival Shorts.

Sofia Meetings – podujatie, ktoré ponúka mladým európskym režisérom prezentovať svoje pripravované projekty festivalovým reprezentantom, predajcom a distributérom z Európy, vybralo do sekcie Second Films aj slovenský projekt Running Head.  Ten príde predstaviť režisér filmu Patrik Lančarič a producent Peter Kelíšek (beetle).

Slovenskú participáciu má aj český projekt Echo, ktorý je debutom kameramana Igora Luthera. Ten sa predstaví v sekcii Projects in Bank.

Viac informácii na:
http://www.siff.bg/
http://www.mphilms.sk/
http://www.foolmoonfilm.com/
http://www.beetleproduction.com/

Súvisiace AIC správy:
2010: Film Ako sa varia dejiny ocenený v Sofii
2009: Slovenské filmy na MFF Sofia

publikované: 08.03.2011
aktualizované: 14.04.2015