English                                                        Pondelok 20.05.2024, 08:43

Krátkometrážne filmy v Istanbule

Medzinárodný festival krátkych filmov KısaKes – Cut it Short (27. – 30. 9. 2016) predstaví v Istanbule výber krátkych slovenských filmov. Festival je otvorený pre filmových tvorcov z celého sveta a umožňuje predovšetkým mladým filmárom vyjadriť sa prostredníctvom umenia a vytvárať tak diskusiu nielen o filme.

Festival tento rok po prvýkrát prináša aj Industry sekciu Mini Market. Jej cieľom je poskytnúť medzinárodným filmom a médiám, produkčným a post-produkčným spoločnostiam, festivalom, školám a iným filmovým inštitúciám, priestor na prezentáciu ich činnosti a vytváranie nových medzinárodných aliancií.

Mini Marketu sa tento rok zúčastní aj Slovenský filmový ústav, aby oboznámil návštevníkov nielen s krátkometrážnou slovenskou tvorbou, ale aj so slovenským audiovizuálnym priestorom ako takým, a medzinárodnými aktivitami, na ktorých ústav participuje.

Súčasťou festivalového programu sú aj pitchingové podujatia, rozmanité workshopy a masterclassy venujúce sa rôznym oblastiam filmového biznis ako napríklad animácia, réžia, herectvo, crowd funading, atď.

Špeciálne premietanie krátkych slovenských filmov bude 29. 9. 2016 o 17:30. Vo výbere sa predstavia filmy:
Okupácia, r. Martina Mikušová
Handstern,
r.Lukáš Fígeľ
Tutti,r. Marek Jasaň
Slovensko v obrazoch, r. Matej Truban
Dýchať síru, r. Marián Vredík
The Predators of Transylvania, r. Júlia Kolenáková
Kovbojsko, r. Dávid Štumpf

Web: http://www.kisakes.org/

publikované: 27.09.2016
aktualizované: 03.10.2016