English                                                        Streda 22.05.2024, 23:34

MFF Art Film Fest uvedie desiatky slovenských filmov

18. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest Trenčianske Teplice / Trenčín  zahrnul do svojho programu desiatky slovenských hraných, dokumentárnych aj animovaných. Tieto krátke, stredometrážne aj celovečerné filmy si diváci budú môcť pozrieť v termíne 18. - 27. júna 2010.

V Medzinárodnej súťaži krátkych filmov sa ocitli dva slovenské filmy: animovaný film Petra Budinského Bird of Prey a hraný film Mátyása Priklera Ďakujem, dobre, ktorý bol nedávno uvedený v sekcii Cinéfondation na MFF Cannes 2010. Sekcia Slovenská sezóna uvedie celkovo 11 filmov, rozdelených do troch podsekcií: Dlhometrážne filmy, Krátke filmy a Špeciál. V rámci sekcie Slovenská sezóna Špeciál budú môcť náštevníci festivalu v predpremiére vidieť dvojdielny dokumentárny film o Československej novej vlne Martina Šulíka - 25 zo šesťdesiatych alebo Československá nová vlna.

Samostatná sekcia je venovaná študentským filmom VŠMU s názvom To najlepšie z VŠMU, ktorá ponúkne 17 hraných filmov, 10 dokumentárnych filmov a 14 animovaných filmov a predstaví tým tie najúspešnejšie tituly školy.

Slovenské filmy budú uvedené aj v rámci pocty kameramanovi Stanislavovi Szomolányimu a v sekcii venovanej rozprávkam a komédiám Václava Vorlíčka.

SLOVENSKÉ FILMY V PROGRAME 18. ART FILM FESTU:

Celovečerné filmy:
 
25 ZO ŠESŤDESIATYCH - ČASŤ PRVÁ / r. Martin Šulík, CZ - SK, 2010, 100 min., dokumentárny
25 ZO ŠESŤDESIATYCH - ČASŤ DRUHÁ / r. Martin Šulík, CZ - SK, 2010, 105 min., dokumentárny
SEKCIA: Slovenská sezóna Špeciál

 20. 6. - nedeľa  Kursalón 14:30 - prvá časť
17:30 - druhá časť

KAPITÁN DABAČ / r. Paľo Bielik, CS, 1959, 106 min., hraný
SEKCIA: Slovenská sezóna Špeciál

 22. 6. - utorok  Prameň  15:00

 


KEĎ HVIEZDY BOLI ČERVENÉ / r. Dušan Trančík, CS - FR, 1990, 84 min., hraný
SEKCIA: Slovenská sezóna Špeciál
 

 20. 6. - nedeľa  Prameň  20:30
 24. 6. - štvrtok  Bažant TT  22:00


MÚRY SÚ VYSOKÉ A HRUBÉ / r. Juraj Johanides, SK, 2010, 119 min., dokumentárny
SEKCIA: Slovenská sezóna - Dlhometrážne filmy

24. 6. - štvrtok       ArtKino Metro  18:30 

 

ORGAN / r. Štefan Uher, CS, 1964, 92 min., hraný
SEKCIA: Zlatá kamera

26. 6. - sobota  Prameň 17:30

 

SOKOLIAR TOMÁŠ / r. Václav Vorlíček, SR - ČR - PL - HU - DE, 2000, 96 min., hraný
SEKCIA: Art Film Fest deťom: Václav Vorlíček uvádza svoje komédie a rozprávky

26. 6. - sobota  Cinemax B   11:00

  

TRI DCÉRY / r. Štefan Uher, CS, 1967, 94 min., hraný
SEKCIA: Zlatá kamera

25. 6. - piatok Prameň 20:30

 

  

VOJNOVÉ HRY A ČLOVEK, KTORÝ ICH ZASTAVIL / r. Dariusz Jabloński, PL - SR - FR - DE, 2009, 113 min., dokumentárny
SEKCIA: Slovenská sezóna - Dlhometrážne filmy

 25. 6. - piatok  ArtKino Metro  19:00

 

Krátke a stredometrážne filmy:

BIRD OF PREY / r. Peter Budinský, SK - BE, 2009, 4 min., animovaný
SEKCIA: Medzinárodná súťaž krátkych filmov

 19. 6. - sobota  ArtKino Metro  10:45
 20. 6. - nedeľa  ArtKino Metro  10:45

  

ĎAKUJEM, DOBRE /  r. Mátyás Prikler, SK, 2009, 40 min., hraný
SEKCIA: Medzinárodná súťaž krátkych filmov

 21. 6. - pondelok  ArtKino Metro  15:45
 22. 6. - utorok  ArtKino Metro  10:45

  
ILJA / r. Ivan Ostrochovský, SK, 2010, 30 min., dokumentárny
SEKCIA: Slovenská sezóna - Krátke filmy

 23. 6. - streda  ArtKino Metro  18:30


 
KAMENE / r. Katarína Kerekesová, SK, 2010, 26 min., animovaný
SEKCIA: Slovenská sezóna - Krátke filmy

 19. 6. - sobota  Cinemax A  17:00
 23. 6. - streda  ArtKino Metro  18:30


KTO JE TAM / r. Vanda Raýmanová, SK, 2010, 10 min., animovaný
SEKCIA: Slovenská sezóna - Krátke filmy

 TBA  Cinemax A  12:00
 23. 6. - streda  ArtKino Metro  18:30

 
OBEDÁR / r. Ľubomír Mihailo Kocka, US - SK, 2009, 35 min., hraný
SEKCIA: Slovenská sezóna - Krátke filmy

 19. 6. - sobota  ArtKino Metro 15:45 


  
OTEC / r. Lukáš Hanulák, SK, 2009, 43 min., hraný
SEKCIA: Slovenská sezóna - Krátke filmy

 19. 6. - sobota  ArtKino Metro 15:45 

 

SEKCIA: TO NAJLEPŠIE Z VŠMU

Hrané filmy I.:  
Pani Fľašková / r. Vladimír Adásek, SK, 1993, 18 min.
Štefan / r. Peter Bebjak, 1999, 16 min.
Sladké panenstvo / r. Eva Borušovičová, SK, 1995, 3 min.
Sen, predstava, fantázia Bendy Kristovej / r. Róbert Šveda, SK, 2000, 11 min.
Plávanie / r. Martin Repka, SK, 1997, 3 min.
Démon / r. Tomáš Jančo, SK, 2002, 7 min. 
Cesty do Arles / r. Róbert Šveda, SK, 2002, 5 min.
Noc v hoteli / r. Matúš Libovič, SK, 2004, 8 min.
Z ulice / r. Stano Petrov, SK, 2003, 9 min.
Tanečník / r. Kristína Herczegová, SK, 2004, 8 min.
Kohútik jarabý / r. Marián Tutoky, SK, 2003, 9 min.

 23. 6. - streda  ArtKino Metro 13:15

Hrané filmy II.:  
Druhá šanca / r. Marta Ferencová, SK, 2005, 15 min.
Utópia / r. Mikko Manuel Kamunen, SK - FI, 2007, 12 min.
Židovský vtip / r. Viktor Csudai, SK, 2005, 12 min.
Smoking Kills / r. Kristína Herczegová, SK, 2007, 16 min.
Ábelov čierny pes / r. Mariana Čengel Solčanská, SK, 2006, 30 min.
Vyššie frekvencie / r. Miro Šifra, SK, 2009, 7 min.

 25. 6. - piatok  ArtKino Metro 13:15

Dokumentárne filmy I.:  
O troch dňoch v Jasovskom kláštore / r. Peter Kerekes, SK, 1995-6, 26 min.
Aspoň že tak / r. Iveta Grófová - Viera Bačíková, SK, 2002, 10 min.
Nepozná on mňa, ani ja ju / r. Jaro Vojtek, SK, 1995-6, 16 min.
Budeme mať výkony, budeme mať diplomy / r. Juraj Lehotský, SK, 1996, 24 min.
Ochrana úradu / r. Marko Škop, SK, 1998 - 1999, 20 min.

22. 6. - utorok  ArtKino Metro 13:15

Dokumentárne filmy II.: 
1.35 / r. Milan Balog, SK, 2003, 8 min.
Ľudia na trati / r. Arnold Kojnok, SK, 2007, 26 min.
Čisté srdce / r. Daniela Rusnoková, SK, 2004, 11 min.
Arsy-Versy / r. Miroslav Remo, SK, 2009, 23 min.
Hľadanie ilúzií / r. Sahraa Karimi, SK, 2005, 26 min.

 24. 6. - štvrtok  ArtKino Metro 13:15

Animované filmy:   
Kroky, skoky, roky... a posledný zhasne / r. rôzni, SK, 1995, 5 min.
Krokodíl sa neserie / r. Matej Kladek, SK, 1996, 55 s.
Milenci bez šiat / r. Katarína Urbanová, SK, 1996, 10 min.
V kocke / r. Michal Struss, SK, 1999, 6 min.
Keď nie, tak nie / r. Vladimír Král, SK, 1997, 2 min.
Odtlačok / r. Jozef Mitaľ, SK, 2000, 2 min.
Anatómia myšlienky / r. Peter Koštál, SK, 2000, 3 min.
Nazdravíčko! / r. Ivana Zajacová - Jozef Mitaľ, SK, 2005, 20 min.
Čo máš proti prasiatku? / r. Michal Uhrín, SK, 2001, 1 min.
Leonardo Mio / r. Ivana Šebestová, SK, 2005, 6 min.
Dnes mám prvé randevú / r. Boris Šima, SK, 2002, 10 min.
About Socks and Love / r. Michaela Čopíková, SK, 2008, 6 min.
Pružinka / r. Michal Mészáros, SK, 2008, 7 min.
(R)Evolution / r. Juraj Kubinec, SK, 2008, 5 min.

21. 6. - pondelok  ArtKino Metro 13:15

Viac informácii na:
www.artfilmfest.sk
www.vsmu.sk
www.mphilms.sk
www.war-games.pl
www.k2studio.sk
www.sfu.sk
www.sfd.sfu.sk               

                        

publikované: 15.06.2010
aktualizované: 29.06.2010