English                                                        Nedeľa 28.05.2023, 15:19

IDFAcademy


 
Termín a miesto konania: 10. – 13. 11. 2022, Holandsko, Amsterdam
Uzávierka:
25. 8. 2022
Kategória: vzdelávací a networkingový program
Oblasť: dokumentárne filmy
Cieľová skupina: režiséri, producenti

IDFAcademy hľadá európsky talent z oblasti dokumentárneho filmu!

Počas MFF dokumentárnych filmov Amsterdam organizátori pripravili 4 dňový intenzívny tréning pre dokumentaristov z Európy IDFA Academy, ktorý sa koná od 10. – 13. 11. 2022.

Súčasťou štvordňového programu sú stretnutia, ako napríklad Filmmaker Talks, na ktorých sa známi režiséri a poprední profesionáli z filmového priemyslu podelia o svoje skúsenosti, ktoré účastníkov inšpirujú v ich vlastných procesoch. Súčasťou je aj kombinácia diskusií za okrúhlym stolom, komorných skupinových stretnutí a prípadových štúdií zameraných na spoznávanie medzinárodného trhu s dokumentárnymi filmami a súčasných trendov, ktoré účastníkom pomáhajú vytvoriť si široký prehľad o tomto odvetví. Spoločenské podujatia sa budú konať každý deň s cieľom podporiť novú spoluprácu a rozšíriť sieť účastníkov. 

Podmienky:
Účastníci sa prihlásia prostredníctvom filmu, ktorý majú záujem distribuovať vo svetovom meradle alebo prostredníctvom projektu, ktorý by chceli produkovať a/alebo financovať medzinárodne, prípadne ho distribuovať.

To zaistí, že účastníci budú počas celého workshopu získavať informácie, ktoré sa budú týkať bezprostredne ich projektu.

Profil účastníka:
Režisér alebo producent, ktorý pracuje na prvom alebo druhom celovečernom filme. 

Filmár doteraz pôsobil primárne na domácom území, kde bol jeho film financovaný i premietaný a chce svoju kariéru posunúť na medzinárodnú úroveň. Niektorí z účastníkov majú svoj film na IDFA.

Uzávierka: 25. august 2022

web: IDFA Academy
pre viac info kontaktujte: coordinator Education, Meike Statema: IDFAcademy@idfa.nl

publikované: 29.09.2014
aktualizované: 08.07.2022