English                                                        Pondelok 10.08.2020, 01:25

IDFAcademy


 
Termín a miesto konania: 19. – 22. 11. 2020, Holandsko, Amsterdam
Uzávierka:
1. 9. 2020
Kategória: vzdelávací a networkingový program
Oblasť: dokumentárne filmy
Cieľová skupina: režiséri, producenti, scenáristi

IDFAcademy hľadá európsky talent z oblasti dokumentárneho filmu!

Počas MFF dokumentárnych filmov Amsterdam organizátori pripravili 4 dňový intenzívny tréning pre dokumentaristov z Európy IDFA Academy, ktorý sa koná od 19. – 22. 11. 2020.

Pre  účastníkov je to veľká príležitosť stretnúť sa so širokým spektrom uznávaných profesionálov z oblasti dokumentu, ktorí túžia zdielať svoje nadobudnuté znalosti.

Počas workshopu účastníci získajú povedomie o súčasných trendoch na trhu dokumentárneho priemyslu, a to prostredníctvom diskusií, prednášok či okrúhlych stolov. Debaty sa budú týkať trendov z rôznych častí sveta, aby si účastník vytvoril ucelenú predstavu o tomto sektore.

IDFAcademy ponúka komplexný úvod do festivalu a profesionálneho trhu. Využitím IDFA, Docs for Sale a IDFA Forum sú profesionálne výhody značné.

Podmienky:
Účastníci sa prihlásia prostredníctvom filmu, ktorý majú záujem distribuovať vo svetovom meradle alebo prostredníctvom projektu, ktorý by chceli produkovať a/alebo financovať medzinárodne, prípadne ho distribuovať.

To zaistí, že účastníci budú počas celého workshopu získavať informácie, ktoré sa budú týkať bezprostredne ich projektu.

Profil účastníka:
Tvorca dokumentov, pochádzajúci z Európy, ktorý vyrobil maximálne dva dokumentárne filmy o dĺžke 20 až 90 minút. Tieto dokumenty dokazujú talent autora. Kurz alebo štúdium filmu je plus, ale nie je podmienkou

Filmár doteraz pôsobil primárne na domácom území, kde bol jeho film financovaný i premietaný a chce svoju kariéru posunúť na medzinárodnú úroveň. Niektorí z účastníkov majú svoj film na IDFA.

Uzávierka: 1. september 2020

web: IDFA Academy
pre viac info kontaktujte: coordinator Education, Meike Statema: IDFAcademy@idfa.nl

publikované: 29.09.2014
aktualizované: 20.03.2020