English                                                        Sobota 23.01.2021, 21:46

dok.incubator

  Termín a miesto konania:
Uzávierka: 27. 1. 2021
Kategória: workshop
Oblasť: dokumentárne filmy – hrubý zostrih
Cieľová skupina: tímy – producent, režisér, strihač

dok.incubator je workshop, ktorý poskytuje podporu tvorcom vo fáze dokončovania filmu. Medzinárodní odborníci usmerňujú jeho účastníkov, podporujú nachádzanie nových riešení pri strihu, medzinárodných premiérach, distribúcii, marketingu a aktívnej práci s publikom.

Workshop je určený kreatívnym tímom zložených z producenta, režiséra a strihača. Mnoho absolventov workshopu sa zúčastnilo súťaží festivalov IDFA, Sundance, DOK Leipzig, Hot Docs, CPH:DOX, a dalších, alebo boli nominované ma prestížne Európske filmové ceny alebo cenu Emmy.

dok.incubator sa sústreďuje na individuálnu prácu s ôsmimi dokumentárnymi projektmi pod vedením renomovaných lektorov z radov špičkových európskych strihačov, dramaturgov, sales agentov a nezávislých producentov, ktorí pol roka spolupracujú s účastníkmi workshopu na: strihu, na mieru šitej distribučnej stratégii i príprave konkrétnych propagačných materiálov (plagát, trailer, marketingová komunikácia), aby na záver filmy osobne predstavili medzinárodnej "Industry" na festivale Nordisk Panorama.

Uzávierka prihlášok pre účastníkov a pozorovateľov: 27. 1. 2021

1. workshop: apríl, online/hybrid
2. workshop: jún, Česká republika
3. workshop: september, Švédsko

Všetky informácie o tom, ako prihlásiť svoj projekt, nájdete tu. Prihlasovať môžete len podtitulkované projekty v angličtine vo fáze hrubého strihu (40 – 90 minút materiálu). 

Miesto pozorovateľa (bez projektu) je otvorené pre: začínajúcich sales agentov, distribútorov, zástupcov filmových inštitúcií a organizácií, fondov a televízií, i ďalším.

web: www.dokincubator.net
kontakt: info@dokincubator.net

publikované: 20.02.2015
aktualizované: 24.11.2020