English                                                        Štvrtok 30.05.2024, 09:28

Ex Oriente Film

Termín a miesto konania: W1: jún 2023, La Rochelle, FR; W2: október 2023, Lipsko, DE; W3: marec 2024, Praha, CZ
Uzávierka: 14. 4. 2023
Kategória: workshop
Oblasť: dokumentárny film
Cieľová skupina: režiséri, producenti

Ex Oriente Film je medzinárodný workshop pre autorské dokumentárne filmy a dokumentárne série zo strednej a východnej Európy, ktorý podporuje vývoj a financovanie v celom regióne. Počas troch workshopov, ktoré sa konajú v priebehu jedného roka, získavajú režiséri a producenti pomoc a rady skúsených európskych producentov, režisérov, audiovizuálnych expertov a televíznych producentov pri vývoji námetu a finančnej stratégie svojho filmu. V závere tretieho workshopu, v rámci East Doc Platform v Prahe sa projekty predstavia na verejnom pitchingovom fóre East Doc Forum.

Termíny, miesta konania a štruktúra programu:
1. workshop: 16. – 20. jún 2023, La Rochelle, Francúzsko
2. workshop: október 2023, Lipsko, Nemecko
3. workshop: marec 2024, Praha, Česká republika

Účastníkom workshopov organizátori a experti aj naďalej pomáhajú a projekty podporujú až do ich dokončenia ako aj potom (konzultácie, sprostredkovanie kontaktov, a pod.).

Uzávierka prihlášok: 14. apríl 2023

Projekty:

Celovečerné dokumentárne projekty alebo dokumentárne série v štádiu vývoja alebo v ranej fáze produkcie, zaoberajúce sa súčasnými témami, posúvajúce žáner, mediálne hranice a účasť publika. Projekty by mali byť viac než základným pozorovaním udalostí a integrovať film s publikom cez inovatívny spôsob rozprávania a nové spôsoby vnímania.

Výber:
12 projektov (zastúpenie v tandeme režisér – producent); workshop je určený predovšetkým režisérom a producentom zo strednej a východnej Európy a pre kreatívne dokumentárne filmy, ktoré sa zaoberajú témami z tohto regiónu.

Účastnícky poplatok:
Účastnícky poplatok za celovečerný projekt, ktorý prejde celým výberom, je 3 000 €, za dokumentárnu sériu je 2 100 €. Táto čiastka zahŕňa celkové náklady na ubytovanie a náklady na obedy a občerstvenie na všetkých troch workshopoch pre dve osoby.

Štipendium:
Účastníci môžu zažiadať o štipendium určené na čiastočné pokrytie výdavkov za účastnícky poplatok. Žiadatelia musia preukázať, že v svojej krajine nemajú možnosť získať štipendium a projekt nevyužíva nijaké iné grantové podpory určené na vývoj.

Podmienky účasti:
Podmienkou je aktívna znalosť angličtiny a osobná účasť režiséra i producenta na všetkých troch workshopoch.

Prihlasovací formulár >>TU<<.

Web: dokweb.net/aktivity/ex-oriente-film/2023/o-workshopu

publikované: 11.04.2013
aktualizované: 21.03.2023