English                                                        Streda 12.08.2020, 08:10

When East Meets West


Logo MFF Trieste

 

Termín a miesto konania: 19. - 21. 1. 2020, Terst, Taliansko
Uzávierka:
WEMW: 31. 10. 2019 / First Cut Lab: 30. 11. 2019 / Last Stop Trieste: 30. 11. 2019
Kategória: trh / prezentácia / pitching
Oblasť: celovečerný hraný, dokumentárny film
Cieľová skupina: producenti

Koprodukčné fórum WHEN EAST MEETS WEST je organizované v rámci FF Terst. Skladá sa z dvoch rozdielnych podujatí zameraných na rôzne fázy vývoja filmu:  

1. WEMW koprodukčné fórum (uzávierka 31. 10. 2019)
2. First Cut Lab (uzávierka 30. 11. 2019)
3. Last Stop Trieste (uzávierka 30. 11. 2019)

When East Meets West koprodukčné fórum
je navrhnuté tak, aby spojilo 20 výnimočných projektov s viac ako 400 producentmi, finančníkmi a decision makerami z celého sveta.

Vhodné projekty: dlhometrážne hrané a dokumentárne filmy - v štádiu vývoja s koprodukčným potenciálom (tento rok najmä na koprodukciu s krajinami Maďarsko, Moldavsko, Rumunsko, Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko), preferované sú projekty, ktoré majú zabezpečených aspoň 10% z rozpočtu

Podmienky prihlásenia projektu: vyplnená online prihláška, treatment (max. 5-8 strán), finančný plán, teaser k prihlasovanému projektu alebo ukážka predchádzajúcich prác režiséra pracujúceho na projekte 

Vybrané projekty budú ohlásené v polovici decembra.

First Cut Lab
je program navrhnutý pre 3 celovečerné hrané filmy vo fáze strihu pochádzajúce z konkrétnych európskych krajín (podľa zamerania aktuálneho ročníka) a Talianska. Vybrané projekty získajú jedinečnú možnosť vypočuť si feedback od dôležitých festivalových kurátorov, sales agentov, kreatívnych producentov a od strihača-konzultanta.
Materiály potrebné na prihlásenie:
vyplnená online prihláška spolu s video-materiálom (min. 70 minút).

Vybrané projekty budú ohlásené na konci decembra.

Last Stop Trieste
Premietanie zostrihov dokumentárnych filmov sales agentom, festivalovým dramaturgom a televíznym nákupcom s cieľom zvýšiť potenciál ich predstavenia na prestížnych festivaloch, uvedenia v zahraničnej distribúcii a zisku feedbacku od filmových profesionálov

Vhodné projekty: dlhometrážne dokumentárne filmy vo fáze neskorej postprodukcie, ktoré už figurovali v rámci niektorej z nasledujúcich platforiem Ex-Oriente Film Workshop, Balkan Discoveries at the Balkan Documentary Centre, Docu Rough Cut Boutique, Baltic Sea Docs, ZagrebDox PRO, When East Meets West.

Podmienky prihlásenia projektu: vyplnená online prihláška s ukážkou aspoň 15 min. začiatku filmu spolu s 1 alebo 2 scénami (všetko dokopy aspoň 25 min.)

web: www.wemw.it, www.triestefilmfestival.it
kontakt: info@wemw.it 

 

publikované: 10.09.2014
aktualizované: 17.10.2019