KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Umenie plakať

Kunsten at græde i kor ▪ tragikomédia ▪ 2006 ▪ Dánsko ▪ 105´ ▪ OV (dán.) + ST (cz) ▪ MP 12


Réžia: Peter Schønau Fog
Scenár: Bo hr Hansen
Kamera: Harald Gunnar Paalgard
Hrajú: Jannik Lorenzen (Allan), Jesper Asholt (otec Henry), Hanne Hedelund (matka), Julie Kolbeck (Sanne), Thomas Knuth-Winterfeldt (Asper), Gitte Siem Christensen (teta Didde), Rita Angelaová (babička), Bjarne Henriksen (Budde)
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 17.07.2008
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Excentrická štúdia jutlandskej rodiny zo začiatku 70. rokov, videnej nemilosrdnými a súčasne nevinnými očami jedenásťročného Allana. Jeho život nie je ľahký – otec má „choré nervy“ a každú chvíľu hrozí, že sa zabije. Matka už rezignovala, starší brat sa odsťahoval a sestra skrýva svoje tajomstvo, súvisiace s otcom. A rodinný mliečny obchodík upadá. Otec si privyrába expresívnymi pohrebnými rečami, ktoré pozostalých vždy rozplačú. Allan sa rozhodne otcovi pomôcť všetkými možnými spôsobmi, len aby bol šťastný. Neľahké témy vzťahov, ventilujúce medziľudské a rodinné tabu, sú prezentované s empatiou, humorom a sympatiou k hrdinom rodinnej komornej tragikomédie a film vyniká typicky severským humorným nadhľadom.


aktualizované: 03.06.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.