KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Submarino

Submarino ▪ psychologický ▪ 2010 ▪ Dánsko ▪ 110´ ▪ OV (dán.) + ST (cz) ▪ MP 15


Réžia: Thomas Vinterberg
Scenár: Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
Kamera: Charlotte Bruus Christensen
Hrajú: Jakob Cedergren (Nick), Peter Plaugborg (Nickov bratr), Patricia Schumann (Sofia), Morten Rose (Ivan), Gustav Fischer Kjaerulff (Martin), Sebastian Bull Sarning (mladý Nick), Mads Broe (mladý Nickov brat)
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 17.03.2011
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Nick a jeho mladší brat sa pretĺkajú životom poznamenaní nešťastnou udalosťou z detstva. Nick sa práve vrátil z väzenia a zdá sa, že okrem pitia piva a občasnej návštevy posilňovne, ho nič nezaujíma. Mladší brat sa po smrti svojej ženy stará o malého synčeka, pred ktorým ukrýva tajomstvo, ktoré však dieťa ľahko odhalí. Obaja bratia sa stretnú na matkinom pohrebe, kde sa ich životy náhle prepoja... Vinterberg pôsobivo rozpráva príbeh dvoch outsiderov z kodaňského predmestia, ktorí sa snažia prežiť v bezútešnom prostredí. Stačí im aspoň „udržať hlavu nad vodou“, k čomu metaforicky odkazuje názov filmu. Je latinskoamerickým pomenovaním metódy výsluchu, pri ktorej je simulované topenie obete až po maximálnu únosnú hranicu. Seversky surová dráma so strhujúcimi hereckými výkonmi je nakrútená s citom pre formu a autentickosť situácií, ktoré umocňujú emotívnosť snímky.

-


aktualizované: 01.06.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.