KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Slepá

Blind ▪ dráma ▪ 2014 ▪ Nórsko ▪ 96´ ▪ OV (nór.) + ST (cz) ▪ MP 18


Réžia: Eskil Vogt
Scenár: Eskil Vogt
Kamera: Thimios Bakatakis
Hrajú: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali, Marius Kolbenstvedt
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 02.07.2015
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Ingrid, ktorá len nedávno prišla o zrak, ustúpi z vonkajšieho sveta do bezpečia svojho domova - miesta, kde cíti, že má veci pod kontrolou. Je tu sama so svojím manželom a svojimi myšlienkami. Ale skutočné problémy Ingrid sú v jej vnútri, nie za múrmi bytu, a tak nad ňou postupne preberajú kontrolu jej najhlbšie obavy a potlačované fantázie. Dráždivá sonda do vnútorného sveta slepej ženy prekvapuje bohatou vizuálnou stránkou, otvoreným prístupom k sexu aj absurdným humorom. Režisérovi Eskilovi Vogtovi vyniesla Slepá uznanie na festivaloch v Sundance a Berlíne. Do slovenských kín snímku poslali filmoví nadšenci, ktorí svojim hlasovaním rozhodli o jeho víťazstve v prvom ročníku projektu Scope50.

Eskil Vogt
Vo filme Slepá si Eskil po prvý raz vyskúšal rolu režiséra celovečerných filmov. Eskil je považovaný za jedného z najtalentovanejších nórskych scenáristov a je známy svojou spoluprácou s Joachimom Trierom na takých filmoch, ako sú Repríza (Reprise, 2006); Oslo, 31. srpna (Oslo, 31. august, 2011) alebo Louder Than Bombs (práve sa natáča). Réžiu vyštudoval na francúzskej štátnej filmovej škole La fémis v Paríži. Eskil natočil niekoľko cenami ovenčených krátkych filmov, okrem iného Objatie (Une étriente, 2003) či Cudzinci (Les étrangers , 2004), a tiež niekoľko televíznych komédií.


aktualizované: 16.05.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.