KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
O poschodie nižšie

Un Etaj mai Jos ▪ dráma ▪ 2015 ▪ Rumunsko/Francúzsko/Nemecko/Švédsko ▪ 93´ ▪ OV (rum.) + ST (cz) ▪ MP 12


Réžia: Radu Muntean
Scenár: Alexandru Baciu, Radu Muntean, Razvan Radulescu
Kamera: Tudor Lucaciu
Hrajú: Teodor Corban, Iulian Postelnicu, Oxana Moravec
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 18.02.2016
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Potom, ako bol náhodným svedkom domácej hádky, ktorá skončila vraždou, Pătrascu zisťuje, že je v spore s dvoma najbližšími susedmi: jedným je bizarný vrah. Tým druhým jeho vlastné svedomie…

RADU MUNTEAN (1971)

Jeho celovečerný debut „Furia“ (Hnev, 2003) sa premietal na mnohých medzinárodných filmových festivaloch a získal cenu za najlepší debut od Rumunského zväzu filmárov. Jeho druhý celovečerný film „Papier bude modrý“ (2006) získal viac ako 10 ocenení na filmových festivaloch. Po svojej premiére v hlavnej súťaži na festivale v Locarne bol distribuovaný vo viac ako 40 krajinách a premietnutý na viac ako 60 festivaloch. O dva roky neskôr (2008) dokončil Muntean svoj tretí film „Boogie“. Ten bol vybraný do sekcie Quinzaine des Réalisateurss v Cannes a premietaný na ďalších festivaloch (Karlove Vary, Rotterdam, Sarajevo….). V roku 2010 sa do Cannes vrátil, tentokrát s filmom „Utorok po Vianociach“ , ktorý uviedli v sekcii Un Certain Regard. Film získal niekoľko festivalových ocenení a predal sa do viac ako 30 krajín. Film „O poschodie nižšie“ je už piatym celovečerným filmom pod taktovkou Radu Munteana a zároveň je jeho druhým filmom, ktorý bol vybraný do hlavnej súťaže na filmovom festivale v Cannes.


aktualizované: 23.02.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.