KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Mamut

Mammoth ▪ psychologický ▪ 2009 ▪ Švédsko/Nemecko/Dánsko ▪ 121´ ▪ OV + ST (cz) ▪ MP 15


Réžia: Lukas Moodysson
Scenár: Lukas Moodysson
Kamera: Marcel Zyskind
Hrajú: Gael García Bernal (Leo Vidales), Michelle Williams (Ellen Vidales), Marife Necesito (Gloria), Sophie Nyweide (Jackie), Run Srinikornchot (Cookie), Tom McCarthy (Bob Sanders), Jan Nicdao (Salvador), Martin Delos Santos (Manuel), María del Carmen (babička)
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 03.02.2011
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Úspešný manželský pár Leo a Ellen žije v luxusnom byte v New Yorku a celé dni i noci trávi prácou. Leo je tvorcom čoraz úspešnejších webových stránok a Ellen pracuje ako lekárka na pohotovostnej chirurgii. Ich sedemročná dcéra Jackie trávi väčšinu času so svojou filipínskou pestúnkou, ktorá si prišla do USA zarobiť, aby uživila dvoch malých synov. Leo podnikne pracovnú cestu do Thajska, kde nechtiac spustí reťazec nečakaných udalostí, ktoré budú mať dramatický dopad na všetkých. Rovnako ako v predchádzajúcich filmoch aj tu rezonujú pre Moodyssona dôležité otázky medziľudských a rodinných vzťahov, problémy existenciálnej krízy a napokon i veľká téma prechádzajúca celou jeho tvorbou: deti v ohrození.


aktualizované: 01.06.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.