KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Boj

Krigen ▪ vojnová dráma ▪ 2015 ▪ Dánsko ▪ 115´ ▪ OV (dán.) + ST (cz) ▪ MP 12


Réžia: Tobias Lindholm
Scenár: Tobias Lindholm
Kamera: Magnus Nordenhof Jooonck
Hrajú: Pilou Asbæk, Tuva Novotny, Dar Salim, Soooren Malling, Charlotte Munck, Dulfi Al-Jabouri, Alex Hooogh Andersen, Jakob Frooolund, Phillip Sem Dambæk
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 28.04.2016
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Ten skutočný boj čaká vojaka často až po návrate z bojového poľa domov. Majster tichého napätia Tobias Lindholm predstavuje po filmoch Hon a Únos ďalšiu skvele vystavanú osobnú drámu, ktorá si hneď po premiérovom uvedení na festivale v Benátkach vyslúžila mimoriadne ovácie. – Dánsky dôstojník a veliteľ roty Claus Michael Pedersen pôsobí vo vojenskej misii v afganskej provincii Helmand. Doma v Dánsku sa jeho žena Maria snaží zvládať každodenný život bez muža a postarať sa o ich tri malé deti. Počas rutinnej bojovej akcie sa Clausova jednotka dostane do ťažkej krížovej paľby, a aby Claus zachránil svojich mužov, urobí rozhodnutie, ktoré má závažné dôsledky preňho aj pre jeho rodinu. – Film bol nominovaný na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film.


aktualizované: 16.04.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.