KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
Amy

Amy ▪ životopisný hudobný dokument ▪ 2015 ▪ Veľká Británia ▪ 125´ ▪ OV (ang.) + ST (cz) ▪ MP 12


Réžia: Asif Kapadia
Scenár: Asif Kapadia
Kamera: -
Hrajú: Amy Winehouse a ď.
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 06.08.2015
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Kým v skutočnosti bolo dievča, ktoré stojí za menom Amy Winehouse? Čo táto hudobná ikona skrývala pred okolitým svetom a prečo zomrela vo veku len 27 rokov? Celovečerný dokument necháva hovoriť najmä Amy samotnú prostredníctvom doposiaľ nezverejnených archívnych záberov, rozhovorov, ale predovšetkým prostredníctvom jej hudby a pôvodných textov, ktoré vždy reflektovali aktuálne udalosti jej života.

Vidíme Amy ako obyčajné dievča s obrovským talentom a túžbou spievať, ako zjavenie ohromujúce hudobných fajnšmekrov, ako popovú hviezdu obletovanú fanúšikmi aj ako obeť manipulovanú manažérmi a prenasledovanou bulvárnymi novinármi, unikajúcou závislostiam. Za známym mediálnym obrazom ale odhaľujeme hlavne Amy, ktorá skutočne túži len po dvoch veciach: naozajstnej láske a hudbe.

Britský režisér, ktorý so svojím dokumentom Senna (2010), o pretekárovi F1 Ayrtonovi Sennovi, získal cenu BAFTA za Najlepší dokumentárny film a za Najlepší strih. Film tiež získal Cenu publika v kategórii dokument na cenách filmového festivalu Sundance a ďalších 14 cien z festivalov po celom svete.


aktualizované: 25.02.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.