KINO LUMIERE, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
5 October

5 October ▪ dokument ▪ 2016 ▪ SR/ČR ▪ 61´ ▪ OV (sk) ▪ MP 15


Réžia: Martin Kollár
Scenár: Martin Kollár
Kamera: Martin Kollár
Hrajú: účinkujú: Ján Kollár, Vladimír Kollár, Barbora Katriňáková, Ján Doboš
Distribútor/práva: ASFK
Premiéra SR: 06.10.2016
Cyklus: filmy

portál navstevnik.sk PREMIETACIE ČASY A REZERVÁCIE 


Tichý príbeh o mužovi, ktorý čaká na dôležitú operáciu. Keď sa dozvie, že mu možno ostáva iba pár mesiacov života, vydá sa na cestu bez cieľa, no s „konečným termínom“, ktorým je 5. október. Je to príbeh o hľadaní miesta na svete, o tom, aké je ťažké opäť si nájsť domov. Cesty hlavného hrdinu sú kombináciou útekov a stavov absolútneho pokoja. Sú útekmi pred sebou samým, neznesiteľnými situáciami a počasím, naplnené zháňaním peňazí a každodenným hľadaním miesta na prespanie. Sú kontaktom s ľuďmi, ktorých hrdina stretáva a ktorým rozpráva o svojich cestách. Sú vyjadrením jeho špeciálneho spôsobu prepojenia s prírodou a so zvieratami. A v neposlednom rade je tento film príbehom jedného brata.

predfilm: Braček jelenček

Brother Deer, Slovensko, 2015, 12 min

Réžia: Zuzana Žiaková, Scenár: Zuzana Žiaková, Ivana Macková, Kamera: Miro Ivan, Hrajú: Jozef Mokoš Tomáško Tapušík Kakama Kubcová Juraj Kmošena

Baladický film o láske a smrti inšpirovaný starým ľudovým príbehom o bračekovi a sestričke. Súrodenci žijú bezstarostný život v chalúpke na okraji lesa, až kým do ich života nevstúpi smrť. Rozhodnú sa utekať o život, lenže pred smrťou niet úniku. Iba ak... Môže čistá súrodenecká láska rozdúchať iskričku súcitu v ľadovom srdci samotnej kráľovnej Smrti?


aktualizované: 07.10.2016


Audiovizuálny fondDigitalizáciu Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond, kinosály K1 a K2 v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.