Kino Lumiere, Špitálska 4, Bratislava

REZERVÁCIE:   

 

 

 

SLOVENSKÝ FILMOVÝ ÚSTAV

SK CINEMA

FILM.SK

KLAPKA.SK

 

 

AKTUÁLNE

10.10.2014 - Prehliadka Týždeň čínskych filmov predstaví súčasnú čínsku kinematografiu
V pondelok 13. októbra 2014 sa v bratislavskom Kine Lumière začne prehliadka Týždeň čínskych filmov, ktorá slovenským divákom ponúkne súčasnú čínsku filmovú produkciu. Na výbere siedmich filmov ukáže nielen obraz čínskej spoločnosti, ale aj reflexiu jej histórie a kultúry očami domácich tvorcov. Prehliadka potrvá do 17. októbra 2014 a vstup na projekcie je voľný.
07.10.2014 - Najosobnejší film Federica Felliniho 8 ½ bude na Slovensku uvedený v reštaurovanej verzii
Už vo štvrtok 9. októbra 2014 vstúpi do slovenských kín najosobnejší film talianskeho režiséra Federica Felliniho 8 ½. Film je súčasťou nekomerčnej putovnej prehliadky Projekt 100 a na Slovensku sa bude vďaka Slovenskému filmovému ústavu (SFÚ) uvádzať v obnovenej reštaurovanej verzii.
13.06.2014 - Kino Lumière uvedie Scorseseho dokument o živote a tvorbe hudobníka Georgea Harrisona
Kino Lumière vo svojom cykle Music & Film pripravilo v júni dvojdielny dokument o sólovom gitaristovi a spevákovi kapely The Beatles George Harrison: Living in the Material World. S použitím doteraz nezverejnených fotografií a záberov ho nakrútil oscarový režisér Martin Scorsese. Projekcia filmu sa uskutoční v stredu 18. júna o 19.30 hod. a uvedie ju dramaturg cyklu Miro Ulman.


aktualizované: 13.07.2014


Audiovizuálny fondDigitalizáciu kinosál K1 a K2 Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.