Kino Lumiere, Špitálska 4, Bratislava

REZERVÁCIE:   

 

 

 

SLOVENSKÝ FILMOVÝ ÚSTAV

SK CINEMA

FILM.SK

KLAPKA.SK

 

 

AKTUÁLNE

Slovenský filmový ústav (SFÚ) ako prevádzkovateľ Kina Lumière si Vás dovoľuje informovať, že od 17. novembra 2014 bude Kino Lumière z dôvodu realizácie 1. etapy plánovanej rekonštrukcie zatvorené. V snahe zachovať plynulosť premietaní sa vybrané projekcie od 17. novembra presunú do archívnej kinosály SFÚ v jeho sídelnej budove na Grösslingovej ul. č. 32. V SFÚ budú pokračovať i projekcie Študijnej sály Slovenského filmového ústavu FILMOTÉKA.
Prvá etapa rekonštrukcie by mala byť ukončená v druhej polovici januára 2015 a jej výsledkom bude kompletná výmena elektrických rozvodov a klimatizácie.
Kaviareň Kafehaus Lumière bude počas rekonštrukcie otvorená. Veríme, že nám zachováte priazeň.

Technické parametre archívnej kinosály SFÚ na Grösslingovej ul. č. 32:
kapacita 26 miest • 35 mm projekcie • 4K projekcie • zvuk Dolby Digital (7.1)

Vstupné na projekcie v SFÚ: 3,00 €/2,00 € 

Rezervácie: www.navstevnik.sk

31.10.2014 - Na slovenský knižný trh prichádza publikácia esejí Úklady jazyka od Pavla Branka
Nedávno obohatila knižný trh publikácia esejí o slovenčine Úklady jazyka. Jej autorom je významný slovenský filmový publicista a kritik Pavel Branko, ktorý k slovenskému jazyku pristupuje s radostnou tvorivosťou a starostlivosťou o jeho dôkladné používanie. Prezentácia publikácie za účasti autora sa uskutoční v utorok 4. novembra v bratislavskom Kine Lumière.
10.10.2014 - Prehliadka Týždeň čínskych filmov predstaví súčasnú čínsku kinematografiu
V pondelok 13. októbra 2014 sa v bratislavskom Kine Lumière začne prehliadka Týždeň čínskych filmov, ktorá slovenským divákom ponúkne súčasnú čínsku filmovú produkciu. Na výbere siedmich filmov ukáže nielen obraz čínskej spoločnosti, ale aj reflexiu jej histórie a kultúry očami domácich tvorcov. Prehliadka potrvá do 17. októbra 2014 a vstup na projekcie je voľný.
07.10.2014 - Najosobnejší film Federica Felliniho 8 ½ bude na Slovensku uvedený v reštaurovanej verzii
Už vo štvrtok 9. októbra 2014 vstúpi do slovenských kín najosobnejší film talianskeho režiséra Federica Felliniho 8 ½. Film je súčasťou nekomerčnej putovnej prehliadky Projekt 100 a na Slovensku sa bude vďaka Slovenskému filmovému ústavu (SFÚ) uvádzať v obnovenej reštaurovanej verzii.


aktualizované: 30.11.2014


Audiovizuálny fondDigitalizáciu kinosál K1 a K2 Kina Lumière finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.