AKTUÁLNE

Nirvana v Kine Lumiere! 

27.03.2014 - Kino Lumière otvára novú kinosálu s archívnymi dielami svetovej i slovenskej kinematografie
Kino Lumière je stánkom kvalitného svetového i slovenského filmu, svojím programom oslovuje široké spektrum divákov. Od apríla vo svojich priestoroch otvára tretiu kinosálu so zameraním na archívne filmy, ktoré sa budú premietať v niekoľkých cykloch v premyslenej a divácky pútavej dramaturgii. Návštevníci kina ich nájdu v kinosále pod názvom FILMOTÉKA – Študijná sála Slovenského filmového ústavu (SFÚ).
05.03.2014 - V marci bude Kino Lumière hostiť 21. Febiofest a premietne slovenské i zahraničné novinky
V marci sa Kino Lumière stane dejiskom 21. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Febiofest, ktorý sa v jeho priestoroch uskutoční od 21. do 27. marca. Vďaka nemu diváci uvidia filmy, ktoré sa bežne v slovenskej distribúcii nepremietajú. Na svoje si v marci prídu však aj fanúšikovia distribučných filmových noviniek. Program kina bude mimoriadne pestrý a chýbať nebudú ani tradičné cykly.
19.12.2013 - V Kine Lumière je vybudované moderné digitalizačné pracovisko
Slovenský filmový ústav (SFÚ) tento mesiac uzavrel ďalšiu z etáp národného projektu Digitálna audiovízia, ktorý je jedným z jeho prioritných projektov. Dokončila sa výstavba digitalizačného pracoviska v suterénnych priestoroch Kina Lumière a dňa 6. decembra 2013 naň začalo plynúť kolaudačné konanie. Po kompletnom vybavení pracoviska potrebnými technológiami na digitalizáciu sa v ňom v priebehu prvého štvrťroka 2014 spustí pilotná prevádzka.

ONLINE REZERVÁCIE CEZ PORTAL NAVŠTEVNÍK.SK

 

 


aktualizované: 14.04.2014