English                                                        Pondelok 10.08.2020, 01:46

Cartoon 360

 
  Termín a miesto konania: 17. – 19. 11. 2020, Lille, Francúzsko
Uzávierka:
24. 9. 2020
Kategória: pitchingové fórum
Oblasť: animovaný seriál, film ako cross-media projekt
Cieľová skupina: producenti projektu

Cartoon 360 je pitchingové fórum zamerané na cross-media projekty, ktorého cieľom je rozšíriť podiel animovanej tvorby v rámci projektov využívajúcich niekoľkých mediálnych platforiem. Podujatie taktiež poskytne vybraným účastníkom informácie ohľadom financovania, tvorby podnikateľského plánu či angažovania divákov.  

Producenti vybraných projektov prezentujú počas 20 minút návrh, v ktorom vysvetlia spôsob ako ich projekt umiestniť na min. 2 ďalších platformách (mimo tv a divadla).  Po pitchingu sa k projektu vyjadrí skupina medzinárodných expertov na cross-media a nové platformy (vydavatelia hier a aplikácií, elektronických kníh, zástupcovia VOD platforiem, špecialisti na webstránky, marketingové agentúry, atď.).

Všetky potrebné informácie na prihlásenie filmu nájdete na webstránke:
http://www.cartoon-media.eu/cartoon-360/submit-a-project-2.htm

Prihlasovať sa môžu animované seriály, filmy s cieľom rozšírenia na ďalšie (mediálne) platformy alebo naopak - projekty umiestnené na iné platformy s úmyslom vytvorenia animovaného filmu .

Podmienkou je aktívna znalosť angličtiny. 

Cartoon Movie
, organizovaný Európskou asociáciou animovaných filmov, je kľúčovým pilierom európskeho animovaného priemyslu. Podujatie stále dokazuje, že je revitalizačnou silou pre priemysel, ktorý za posledné desaťročie významne narástol, či už čo sa týka množstva produkcií alebo počtu divákov.

web: http://cartoon-media.eu/

publikované:
aktualizované: 11.05.2020